Vali Ahmet Kayhan depreme dayanıklı yapılan okulun açılışını yaptı

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık köyünde depreme dayanıklı olarak yapılan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nun açılışı Vali Ahmet Kayhan tarafından yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Reyhanlı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin gayretleriyle, depreme dayanıklı yapılan bu modern okul binamızın açılışını yapmak üzere buradayız. Köyümüzü böyle çağdaş bir okula kavuşturdukları için bu okul binamızın yapımında emeği geçen herkesi, başta Kaymakamımız olmak üzere iş adamı Osman Şahan'ı huzurlarınızda kutluyorum. Bu okul yapılmadan önce, köyümüzün çocukları Reyhanlı'ya taşınmaktaydı. Bu okul sayesinde artık bu taşınma işinden kurtulmuş olacaklar. Bu konuda Kaymakamımız, Belediye Başkanımız İl Genel Meclisi üyelerimiz olarak bu bölgeye hizmetin en iyisini getirmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah en kısa zamanda Kavalcık köyü yolunun ikinci kat asfaltını yapacağız. Yine bu köyümüzün, köy içi yollarının burada gördüğünüz parke taşı gibi taşlarla döşeyeceğiz. Bu köyümüzü ve tüm köylerimizi daha çağdaş bir hale getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Yapılan hizmetlerle beraber yine insanımızın geçimini kolaylaştıracak Sosyal Riski Azaltma Projesi'ni devreye sokmak suretiyle köylümüze daha iyi hizmetleri götürmenin gayreti içerisinde olacağız." diye konuştu.

Daha sonra davul zurna eşliğinde açılışı yapıldıktan sonra okulu gezen Vali Kayhan'a köylü kadınlar tarafından hazırlanan katıklı ekmek ve ayran ikram edildi.

Törene Vali Ahmet Kayhan'ın yanısıra Kaynakam Ünal Çakıcı, Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, Emniyet Müdürü Aydın Yıldız, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious