Vali Ala, plaket verdi

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Valisi Efkan Ala, olağanüstü kongre kararı alan Diyarbakırspor'lu yöneticilere yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan Can ile yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Vali Ala, yaptıkları hizmetten dolayı Yeşil-kırmızılı yöneticilere teşekkür etti. Yönetimi kimsenin almak istemediği bir dönemde bu ekibin görevi üstlendiğini hatırlatan Ala, kulübün birçok sorununu çözüp takımı kampa götürdüklerini söyledi. Diyarbakırspor'un borcunun 6.5 trilyonunun kapatıldığını dile getiren Ala, kulübün 1.5 trilyon daha borcunun bulunduğunu kaydetti.

Yaklaşık 1 ay önce ricalarını kırmayıp Servet Can ve arkadaşlarının yönetimi aldıklarını anlatan Ala, "Onlar kulübü sahipsiz bırakmadılar. Birçok konuyu çözüp, takımı kampa gönderdiler. Diyarbakırspor'un mali problemleri vardı, onları aşmak gerekirdi. Birçok arkadaş, alacaklarından vazgeçti. Cüzi bir rakam borç kaldı. O da halledilecek. Bu mali problemlerin çözülmesi ve ortadan kaldırılması için Servet Can yönetimi, Diyarbakırspor Kulübü'nün önünü açmak ve Süper Lig'e çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla istifa edip, olağanüstü genel kurul kararı aldı. Bunu da Diyarbakırspor'un maddi açıdan refaha kavuşması için yaptı. Maddi anlamda kimseye muhtaç olunmaması için şirketleşmeye gidilecek. Kendilerine, yaptıkları hizmetten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Diyarbakırspor'un hedefi kesinlikle Süper Lig'dir." diye konuştu.

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Servet Can ise, Vali Ala'nın Diyarbakırspor için yaptıklarını "takdire şayan" diye niteleyerek, Vali Ala'ya teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Ala, başta Başkan Can olmak üzere yönetim kurulu üyelerinin hepsine tek tek plaket verdi.

Olağanüstü kongre kararı alan Yeşil-kırmılızı kulüpte işadamı Şiyar Mehmetoğlu, Vali Efkan Ala tarafından geçici olarak göreve getirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mehmetoğlu, "1 aydan beri benim Diyarbakırspor Başkanlığı'na getirilmem konuşuluyordu. Sonuçta gerçekleşti sayılır. Benim şartım, Diyarbakırspor'u borçsuz teslim almaktı. Alacaklılar borçlarını silince, ben de Diyarbakırspor'u, A.Ş. kurmak kaydıyla almak istedim. 15 güne kadar yapılacak kongrede aday olup seçileceğim. Kulübümüzü A.ş. yapacağım. Taraftarlarımız, kulüpleri AŞ olacak diye sakın tereddüt etmesinler. Bu tamamen Diyarbakırspor'un çıkarları içindir. Kulüp, Diyarbakırlılar'ındır. Önemli olan takımımızı Süper Lig'e çıkarmaktır. Bugün takımımızın Nevşehir kampına gidip, sorunları öğrenip çözmeye çalışacağım. Hiç kimse üzülmesin ve tereddüte kapılmasın. Teknik heyetle görüşerek takımdaki eksikleri tespit edip, gerekli çalışmalara başlayacağız." şeklinde konuştu.

Turkcell Süper Ligi'nden düşmesinin ardından 4 Haziran'da olağanüstü kongre kararı alan Diyarbakırspor, ikinci kez kongre kararı almıştı. Diyarbakırspor, Turkcell Süper Ligi'nden küme düşmesinin ardından 21 kişilik yönetim kurulundan 17 yöneticinin istifa etmesi sebebiyle tüzük gereği 4 Haziran'da olağanüstü kongre kararı alınmıştı. Fakat çoğunluğun sağlanamaması, başkanlığa aday çıkmaması gibi sebeplerden dolayı iki kez ertelenen kongre, 25 Haziran'da yapılabilmişti. Diyarbakırspor'un kongresi 9 Ağustos'ta yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious