Vali Atış'ı kızdıran katılım sayısı

Vali Atış'ı kızdıran katılım sayısı.10253
  • Giriş : 27.05.2009 / 18:51:00

Atış, kentin tanıtımıyla ilgili toplantının yapıldığı 250 kişilik salona sadece bürokratlar gelince isyan etti. Sorumluluğu üzerine alan Atış, ''Tek başıma kalsam da bu işi başaracağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Vali Atış, Valilik tarafından bir otelde düzenlenen ''Adana'nın Tanıtımı'' konulu toplantıda, yeterli katılım olmamasını eleştirdi.

Kendisinden önceki konuşmacı Adana Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı Başkanı Alper Tansel'in ''Valilik tarafından düzenlenen toplantıya bürokratlardan başka kimse gelmediği'' yönündeki eleştirisini anımsatan Atış, şöyle konuştu:

''100 kişiyi çağırmış, 20 kişi gelmişse vali burada başarısızdır.Bu başarısızlığı üstleniyorum ama bir şeye de üzülüyorum. Adana'yı Elazığlılar, Mardinliler, Adıyamanlılar diye ayırırsak bu işi başaramayız. Adanalı olduğumu ispat etmek zorunda mıyım size? İster Adana'da doğsun, ister yedi sülalesi Adanalı olsun, bu kişi bu şehir için çalışmıyorsa Adanalı değildir. Ama ister 5 gün önce Adıyaman'dan gelsin, Adana için çalışsın, işte Adanalı odur.''

Tanıtma toplantılarının çok da başarılı olmadığını gördüğünü belirten Vali Atış, şunları söyledi:

''Tek başıma kalsam da bu işi başaracağız. İsteyen başarıya ortak olur, istemeyen olmaz. Adana kendini layık olduğu şekilde tanıtmalıdır, yüzlerce yıl sonra Anavarza gibi anılmak istemiyorsa, istiyorsa yapacak bir şey yok. Adana'da bu işe inanmış, inandırılmaya hazır kişiler var. Bunun yanında da bizden bir şey olmaz diyenler var. Bizden bir şey olmaz diyenler dahil herkesin ileride Adana'nın tanıtımında rol alacağına kesin inanıyorum.''

Valilik başta olmak üzere diğer kurumlarda çalışanların memur olduğunu, zamanı geldiğinde kentten ayrılacağını ifade eden Atış, şunları kaydetti:

''Adana Valisi olarak, burada gördüğüm kadarıyla, seçilmiş ve atanmışlar arasındaki koordinasyonu sağlayamamışsa, evet kabul ediyorum, o vali başarısızdır. Öyleyse başarılı bir vali bulacağız buraya veya o valinin başarısı için hepimiz elimizden geldiğince uğraşacağız. Televizyon ve gazeteler kadar sivil toplum kuruluşları ile odaların da bu konuya ilgilenmesi gerek. Çünkü bu şehrin asıl sahipleri sizlersiniz. Biz memuruz ve bir gün gidebiliriz. Sizin yüreğinizde Adana ateşi daha fazla yanıyor ama kesinlikle inanıyorum ki bu işi başaracağız. İsteseniz de istemeseniz de isteseler de istemeseler de bu cennet Adana varlığını kabul ettirecek.''

Adana Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı Başkanı Alper Tansel de kente karşı herkesin sorumluluğu olduğunu belirterek, ''Adana'da yaşayan herkes Adanalıdır. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde çalışabilmektir. Valilik bir toplantı düzenliyor. 250 kişilik salonda bürokratlardan başka kimse yok. Adana'da bundan daha üzücü bir şey olamaz'' diye konuştu.

Daha sonra, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi ve marka yönetim danışmanı Mehmet Ak, marka şehir olma yolunda atılması gereken adımlarla ilgili bilgi verdi.

Ak, Adana'da gerekli heyecan ve potansiyelin bulunduğunu, bu potansiyelin bilinçli olarak hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*