Vali Dalmaz'dan basına tepki

Vali Dalmaz'dan basına tepki.15414
  • Giriş : 08.01.2009 / 15:24:00

Ergenekon soruşturması kapsamında Sivas'ın da yer aldığı 6 ilde eşzamanlı yapılan operasyonlar hakkında dün Vali Veysel Dalmaz'ın ismi kullanılarak medyada çeşitli haberlerin yer alması üzerine bir açıklama yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentte ''Ergenekon soruşturması'' kapsamında yapılan operasyonla ilgili Vali Veysel Dalmaz'ın adı kullanılarak yayınlanan bazı haberlerin gerek meslek ahlakı, gerek hukuk açısından uygun olmadığı belirtilerek, ''Bu yönde yayın yapan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır'' denildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ergenekon Soruşturması kapsamında Sivas'ın da yer aldığı 6 ilde eşzamanlı yapılan operasyonlar hakkında dün Vali Veysel Dalmaz'ın ismi kullanılarak medyada çeşitli haberlerin yer alması üzerine, açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü kaydedildi.

Operasyonun Sivas'la ilgili kısmı hakkında bazı basın mensuplarının Vali Veysel Dalmaz ile görüştüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Valimiz Veysel Dalmaz ilimizi ilgilendiren bir konuda kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi amacıyla yaptığı bu görüşmelerde, operasyonların Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Sivas Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından gerçekleştirildiğini ve operasyon kapsamında 10 kişinin gözaltına alındığını, soruşturma aşamasında olan bir konu hakkında daha detaylı bilgi verilmesinin ve yorum yapılmasının mümkün olmayacağını özellikle belirtmiştir.
Bu görüşmelerde Valimiz Veysel Dalmaz, haberlerde yer aldığı şekilde konu hakkında detaylı bir bilgi vermemiş olup, operasyonun yapıldığı ve 10 kişinin gözaltına alındığı dışındaki tüm bilgiler medyanın kendi kaynaklarını kullanarak edindiği bilgilerdir. Kendi kaynaklarını kullanarak elde edilen bilgilere Valimiz Veysel Dalmaz'ın adının karıştırılması gerek meslek ahlakı gerek hukuk açısından uygun olmamakla birlikte, bu yönde yayın yapan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*