Vali dertleri evlerde dinliyor

Vali dertleri evlerde dinliyor.8500
  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Burdur Valisi Rasih Özbek ve Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, değişik mahallelerde vatandaşın konuğu olarak, onların dertleri ile ilgileniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Burdur Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'nün şehirdeki suç oranlarını azaltmak ve devlet vatandaş ilişkisini geliştirmek için ortaklaşa başlattığı asayiş toplantıları, devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlayan asayiş toplantılarının ikincisi Şirinevler Mahallesi'nde yapıldı. 10 mahalle muhtarının da katıldığı toplantıya çok sayıda mahalleli de iştirak etti. Mahalle sakinleri ve muhtarlar, birçok sıkıntıyı Burdur Valisi Rasih Özbek ve Emniyet Müdürü Celal Aydoğan'a aktardı.

Göreve geldiği günden beri suç ve suçluların üzerine gittiklerini belirten Emniyet Müdürü Aydoğan, mahallelerde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı halkı uyardı. Emniyet güçleri olarak üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Aydoğan, ancak vatandaşın desteği olmadan hiçbir çalışmanın tam manasıyla başarıya ulaşamayacağını kaydetti. Bu yüzden özellikle yaz ayları boyunca hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı olunmasını ve küçük çapta da olsa güvenlik tedbirlerinin alınmasını isteyen Aydoğan, "Şüpheli görülen tüm durumlarda 155 Polis İhbar Hattı aranmaktan çekinilmemeli. Herkes sadece kendisinin değil, mahallesinin de bekçisi olmalı. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışı zihinlerden atılmalı ve adaletten asla korkulmamalı. Ancak bu şekilde suç ve suçlularla etkin mücadele edebiliriz." diye konuştu.

Valinin sürekli vatandaşın arasında olması gerektiğini belirten Vali Rasih Özbek ise, bu tür uygulamaların artarak devam edeceği bilgisini verdi. Halkın arasında olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Vali Özbek, sabahları da esnaflarla kahvaltı sofralarında buluştuklarını hatırlattı. Makam odasının sürekli vatandaşlara açık olduğuna değinen Özbek, isteyen herkesin kendisine rahatça ulaşabileceğinin sözünü verdi.

Çoğu ilk kez bir vali ile yakından görüşme fırsatı bulan mahalle sakinleri, uygulamadan memnun kaldıklarını bildirdi. Toplantının sonunda Burdur Emniyet Müdürlüğü çalışanları tarafından vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious