Vali Güler, İstanbulluları akşam trafiği konusunda uyardı

Vali Güler, İstanbulluları akşam trafiği konusunda uyardı.11399
  • Giriş : 13.09.2007 / 23:00:00

Vali Muammer Güler, İstanbulluları akşam trafiği konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hem ramazan hem de okulların açılması ile içinden çıkılmaz hale gelen akşam trafiğini hafifletmek için ne yapmalı?

İstanbul Valisi Muammer Güler okulların açılacağı 17 Eylül'de İstanbul trafiğinde yaşanabilecek sorunlara karşı vatandaşlara önlem alın uyarısı yaptı önerilerde bulundu. İşte Vali Güler'in vatandaşa önerileri ve trafikteki yeni düzenlemeler, yapılması gerekenler...

- Belediye 17 Eylül'den itibaren belli noktalardaki inşaat çalışmalarını durduracak. İstanbul bir yandan trafiğini düzenlemek için yeni yollar, kavşaklar, alt ve üst geçitler yapmak zorunda. Bir yandan da artan sorunları gidermek zorunda. Vatandaşların da dikkatli olması gerekiyor.

-Ramazan ayı başladı. Akşam iftara yetişmek için herkes aynı güzergahı, aynı saatte kullanmaya kalkarsa bu sıkıntı yaratır. O nedenle ikili eğitimin sabah 07.30'da, tekli eğitimin de 09.00'dan önce başlamamasını planlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda mesai saatlerinde bir değişiklik yapmıştık. Bu sene böyle bir değişikliği gerekli görmedik. Çünkü memurların çıkış saatiyle okulların tekli ve ikili eğitim olarak dağılış saatleri ve bir de iftar saatini buna ekleyip trafik yoğunluğunu hesap etmek durumundayız.

-Vatandaşlar sabırlı olmalı. İstanbul'a araç girişinin yıllar itibarıyla ne kadar çok arttığını görüyoruz. Artık 2,5 milyona yaklaşan bir araç trafiğiyle karşı karşıyayız. Kara yolu ulaşımının çok yoğun olduğu bir konseptle bunu çözmesi öyle kolay bir şey değil. Raylı sistemin İstanbul'da artırılması lazım.

-Toplu taşımacılığın yoğun yaşanması lazım. Yeni metrobuslar da devreye girecek. 17 Eylül Pazartesi günü devletin, yerel yönetimlerin ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerini ve trafikte herhangi bir sorun yaşanmayacağını bekliyorum umuyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious