Vali Güler, "Satanist bulgusu yok" dedi

Vali Güler,
  • Giriş : 06.06.2009 / 20:52:00

İstanbul Valisi Muammer Güler eldeki kamera kaydının detaylarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut'un firari katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun kayıp olduğu iddia edilen kamera kayıtlarının ellerinde olduğunu belirterek, “Görüntülere göre şu anda tek zanlı Cem Garipoğlu” dedi.

Görüntülerin ayrıntılarını anlattı

İstanbul Valisi Muammer Güler, kız arkadaşı Münevver Karabulut'un başını keserek öldürdükten sonra ortadan kaybolan Cem Garipoğlu'nun Bahçeşehir'deki villaları ile Etiler'deki sokakta bulunan kamera görüntülerinin ortadan kayıp olduğu iddialarını yalanladı. Ulusal bir televizyon kanalının sorularını yanıtlayan Güler, görüntülerin ellerinde olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Görüntüler biraz bulanık. Ancak görüntülerdeki kişinin Cem Garipoğlu olduğunu tespit ettik. Zanlı cesedi araca tek başına koymuş ve çöp konteynırına da tek başına bırakmış. Bu görüntüler ışığında tek zanlı Cem Garipoğlu'dur.”

Soruşturma titizlikle yürütülüyor

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre Vali Güler, soruşturmanın selameti açısından görüntüler ile ilgili olarak fazla açıklama yapılmadığının altını çizerek, Karabulut ailesinden sabırlı olmalarını istedi. Münevver Karabulut'un ailesini bir baba olarak çok iyi anladığını vurgulayan Güler, “Acısı nedeniyle bazen sert açıklamalar yapıyor. Ancak Emniyet Müdürümüz Cerrah ve ekibi gece gündüz çalışıyor. Önemli bulgular var elimizde. Aile bize olan güven ve inancını yitirmesin” dedi.

Satanist bulgusu yok

Vali Güler, cinayette satanist bulgular elde edilip edilmediği sorusunu ise “Hayır, ancak Münevver Karabulut'un ailesi, Cem Garipoğlu ve kardeşinin bu tür sitelere üye olduklarını tespit ettiklerini söylediler. Biz tüm bunları bir bir değerlendiriyoruz. Ailenin iddialarını da dikkate alıyoruz” şeklinde yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*