Vali Güler: 900'e yakın kişi gözaltında

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs dolayısıyla kentteki izinsiz gösterilere müdahaleler ve denetimler sırasında 900'e yakın kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da hareketli bir gün yaşandığını belirterek, Türk-İş'in Kadıköy'deki izinli gösterisinin olaysız sona erdiğini kaydetti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren birçok yerde toplanan bazı grupların, kendilerine, ''toplantının ve yapmak istedikleri yürüyüşün kanunsuz olduğu belirtilmesine rağmen polise direnç gösterdiklerini'' kaydeden Güler, Taksim civarında 14 ayrı yerde müdahale yapılmak zorunda kalındığını anlattı.

Müdahaleler ve denetimler sırasında 900'e yakın kişinin gözaltına alındığını ifade eden Güler, 2 tabanca, 68 molotofkokteyli, çok sayıda sopa, gaz maskesi, meşale, sprey, biber gazı, sapan ve bilye ele geçirildiğini söyledi.

Güler, bu kişilerle ilgili işlemlerin devam ettiğini ve gözaltındakilerden 192'sinin mevcutlu olarak adliyeye götürülmesi talimatının Cumhuriyet Savcılarınca verildiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious