Vali Güler: Patlamanın nedeni tüp gaz

Vali Güler: Patlamanın nedeni tüp gaz.10848
  • Giriş : 03.06.2009 / 15:19:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, Bakırköy İstanbul Caddesi üzerindeki kafeteryada meydana gelen patlamanın tüp gazdan kaynaklandığının kesinleştiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın meydana geldiği kafeteryanın 3 gündür kapalı olduğunu, bugün temizlik yapılması için görevlilerin içeri girdiğini ifade ederek, ''O sırada tüp gazı sızmasından şüpheleniyor. İtfaiyenin verdiği ilk bilgilerde de gaz sıkışması olduğu tespit edildi'' dedi.

Patlama sonrası kafeterya içindeki balkonda bir çökme oluştuğunu ve mekanda oldukça önemli hasar meydana geldiğini kaydeden Güler, ''Herhangi bir terör olayı veya bir patlayıcı madde şeklinde değil. Patlamanın tüp gazdan meydana geldiği kesinleşti'' diye konuştu.

Vali Güler, patlamada kafeterya sahibi Uğur Şahbaz ve eşi Necla Şahbaz'ın yanık ve cam kırıkları, kafenin karşısındaki bir iş yerinde çalışan Mustafa Yücel'in de cam kırıkları nedeniyle yaralandığını bildirdi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, 2 yaralının Bakırköy Devlet Hastanesi, diğer yaralının ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüğünü ifade ederek, ''Yaralanan 3 kişinin sağlık durumları iyi. Hayati tehlikeleri bulunmuyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*