Vali Güler: Polis aracındaki gaz bombası patladı

Vali Güler: Polis aracındaki gaz bombası patladı.16792
  • Giriş : 02.05.2008 / 08:14:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs'taki kanunsuz gösterileri ve ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs dolayısıyla kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak isteyen, polise direnen, taş, sopa, molotofkokteyli, sapan ve bilyelerle saldırmak isteyen 530 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Olaylarda 8’i polis olmak üzere 38 kişi yaralanırken Güler, inatlaşmanın yarattığı ortamın olumsuz görüntüleri ortaya çıkardığını ve polisi de geniş önlem almaya zorladığını belirtti.

Güler, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile yaptığı basın toplantısında, görüntüler eşliğinde hem polise karşı direnişleri hem de meydana getirilen zararları anlatmak istediğini belirtti. Güler, kentte kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılmasını engellemek için ağırlıklı olarak emniyet ve jandarma bölgesinde yoğun güvenlik önlemi alındığını anlattı.

Güler, televizyonlarda olumsuz bazı görüntülerin yer aldığını, tek taraflı yorumlar yapıldığını öne sürdü. Güler, "DİSK binasına polisin girdiği veya orada gösterilen kovanlar... Gaz bombasını atan tabancanın kendisinde kalıyor o kovanlar... O kovanların nasıl o binaların içine girdiği bizim tarafımızdan da merak ediliyor, bunu anlayabilmiş değiliz" dedi.

Vali Güler: Polis aracındaki gaz bombası patladı

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, Şişli Etfal Hastanesine gaz bombası atıldığı yönünde bir "yanlış" haberin gündeme getirildiğini belirterek, "Asla böyle bir şey söz konusu olmamıştır. Bir yaralı getiren polis aracının içindeki koltuk kenarında bulunan gaz bombasının patlamasıyla, öncelikle kendisi bundan etkilenmiştir ve o girişte bazı kişileri etkilemesi söz konusu olmuştur" dedi. Vali Güler, ayrıca hastanelerin girişinin illegal örgütler tarafından kesildiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious