Vali Güler spor da şiddeti eleştirdi

Vali Güler spor da şiddeti eleştirdi.4195
  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

İstanbul'da okullar arasında taramayla yapılan Eğitimli Futbol Altyapı Projesi'nin ödül töreni gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ödül töreninde bir konuşma yapan Vali Güler, Türkiye'nin şu anda fair-playe değil şiddete yönelik bir anlayışa sürüklendiğini belirterek, "Projeye katılan sporcularımız kendilerini mutlaka şampiyonluğa şartalamasınlar. Fair-play'dan çok şiddete yönelik bir anlayış hakim olmaya başladı. Sadece başarıya kilitlenmiş, kendisinden başka kimseye saygısı olmayan, sporu kendi takımından ibaret gören bir anlayışa doğru gidiyoruz. Ancak bu spor değildir ve kimseye faydası yoktur" dedi.

Güler, son üç yıl içinde spor sahalarına yönelik 110 trilyon lira haracadıklarını kaydederek, "Bu sene limitsiz bir bütçe oluşturduk. Bize getirilen her spor dalının projesini hemen ihale edeceğiz" diye konuştu.

GSGM İl Müdürü Taşpınar ise İstanbul'daki tüm okulları tarıyarak 90 sporcu belirlediklerini ifade ederek, ''Sporcuların eğitimli olmasına büyük önem veriyoruz. Tribünlerde istenmeyen olaylar oluyor, ancak bizim sporcularımız maçlardan sonra rakip takımın teknik direktörünün elini öpüyor ve büyük örnek oluyorlar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious