Vali Güler'den, Hayal açıklaması

Vali Güler'den, Hayal açıklaması.4195
  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, Hrant Dink cinayetinde ikinci bir isim olduğu ve bu kişinin de Yasin Hayal olduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'e giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı uğurlamak üzere Atatürk Havalimanı'nda bulunan Vali Güler, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hrant Dink cinayetiyle ilgili soruları kabul etmeyeceğini söyleyen Güler, ısrarlı sorular karşısında kısa bir değerlerdirmede bulundu.

Yasin Hayal'in de cinayet günü olay yerinde olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine Vali Güler, "Hangi iddia varsa araştırılıyor. Olayın sanıklarının yakalanmasından sonra başka zanlılar da yakalandı. Peşpeşe devam etti. Yine yakalanır. Böyle bir iddia varsa değerlendirilir. Ancak daha önce de böyle iddialar vardı." şeklinde konuştu.

Bir basın mensubu bu açaklamalar üzerine, "Ogün Samast'ın yanındaki kişinin Yasin Hayal olduğu kesinleşti" demesi üzerine Vali Güler, "Kesinleşti diye bir ifade tam bir yargıyı ortaya koyar. Henüz araştırma olmadan böyle bir kanaate varmak mümkün değil. Ama eldeki bilgiler bunu teyit etmiyor" ifadelerini kullandı.

Vali Güler Samsun'da Ogün Samast'ın görüntüleri ile ilgili yorum yapmayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious