Vali Güler'den 'kundakçı' açıklaması

Vali Güler'den 'kundakçı' açıklaması.10891
  • Giriş : 23.12.2008 / 12:21:00

Güler: Ruhsal tedavi gördüğü belirlenen şahıs, daha önce de 13 ayrı camideki hırsızlık olaylarına karışmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Valisi Muammer Güler, 8-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul'un çeşitli noktalarındaki 13 ayrı camide meydana gelen yangınlarla ilgili bir kişinin gözaltında olduğunu belirterek, "Ruhsal tedavi gördüğü belirlenen şahıs, daha önce de 13 ayrı camideki hırsızlık olaylarına karışmış" dedi. Güler, şahsın bir örgüt bağlantısı bulunmadığını da söyledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Vali Güler, camilerde kısa aralıklarla meydana gelen yangınların halk arasında bir tedirginliğe neden olduğunu söyledi. Güler, olayın çok yönlü araştırıldığını ifade ederek, "Yapılan incelemeler sonucunda olayla ilgili bir kişi yakalandı. Şahsın sorgusu iki günden bu yana sürüyor. Şahsın daha önce 13 ayrı camilerdeki hırsızlık olaylarına karıştığı belirlendi, bu hırsızlık olaylarında parmak izi tespit edildi. Bir din görevlisi de kesin görmüş. En kısa zamanda adliyeye sevk edilecek" dedi.

Şahsın, geçmişte ruhsal tedavi gördüğü, bu yıl içerisinde karıştığı bir suçtan dolayı da cezaevine girdiğinin tespit edildiğini belirten Vali Güler, konuyla ilgili kamuoyunda yer alan yanlış anlaşılmaları gidermek açısından açıklama yaptıklarını söyledi. Güler, "Camilerdeki tedbirlerin artırılmasına yönelik olarak İl müftülüğü, emniyet ve valilikle koordine halinde. İstanbul'da 3 bin 14 cami var. Bir kısmında kamera, bir kısmında kamera, bir kısmında özel güvenlik var. Şahsın bir örgüt bağlantısı tespit edilmiş değil. Hırsızlık için girdiğinde delilleri yok etmek için yangın çıkarmış olma ihtimali de söz konusu" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*