Vali Güler'e postayla gaz bombası

Vali Güler'e postayla gaz bombası.16002
  • Giriş : 02.05.2008 / 15:55:00

1 Mayıs'ta İstanbul'a giden Ayhan Karahan, polislerin attığı gaz bombasını posta ile İstanbul Valisi Muammer Güler'e göndermek istedi. Karahan'ın sebebi ise çok ilginç...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşçi Bayramı'nda yaşanan olaylar sırasında polis tarafından atılan gaz bombasını yanında getiren Ayhan Karahan, bir gurup ile postane önünde basın açıklaması yaptı. Üzerinde "Bulduğunuzda polise teslim edin" yazısı olduğu için gaz bombasını Vali Muammer Güler'e göndermek istediklerini belirten Karahan, patlamış gaz bombasını bulduklarında can güvenlikleri olmadığı için polise teslim edemediklerini ileri sürdü.

Bir gurup gençle Muğla Postane'si önünde basın açıklaması yapan Yurtsever Cephe Muğla sözcüsü Ayhan Karahan, 2009 1 Mayıs'ta yine İstanbul'da olacaklarını söyledi. 1 Mayıs'ın Türkiye'de barbarca karşılandığını ileri süren ve bundan Vali Muammer Güler'i sorumlu tutan Karahan, "1 Mayıs iddia edildiği gibi proveke edilmedi. Proveke eden vali ve emrindeki kolluk güçleri oldu. 1 Mayıs'ta emekçilere uygulanan barbarlık için de suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Daha sonra gaz bombasını posta kutusuna koyan Karahan, postaneye girerek Vali Muammer Güler'e göndermek istedi. Postane görevlileri, patlıyıcı madde taşımadıkları için postayı kabul etmedi. Polis, Karahan ve postane görevlileri arasındaki görüşme trafiğinden sonra gaz bombasının posta ile gönderilemeyeceği kararı çıktı. Gaz bombasını bir şekilde posta yoluyla Vali Güler'e göndereceklerini ifade eden Karahan, Vali Güler'i istifaya davet ederek, "2009 da da Taksim'de olacağız. Biz Yurtsever Cephe olarak önümüzdeki yıl da karanlığı yara yara Taksim'de olacağız. Birileri emperyalist odaklara mesaj verecekler diye bizler Taksim'den ve ülkenin onurundan vaz geçecek değiliz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious