Vali: İkinci cesede henüz ulaşılamadı

Vali: İkinci cesede henüz ulaşılamadı.21884
  • Giriş : 19.06.2009 / 14:43:00

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Milas'ın Geyik Barajı'na düşen yangın söndürme helikopterinde bulunan Milas Orman İşletme Müdürlüğünde görevli ormancı Ali Ekin'in cesedine henüz ulaşılamadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, helikopterin düştüğü bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı ve Ali Ekin'in yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Vali Altıparmak, olayın ardından ekiplerin süratle bölgeye intikal ettiğini hatırlatarak, ''Yapılan çalışmalar sonrasında helikopterin yeri, hızlı bir şekilde tespit edildi ve pilotun cesedi bir süre önce çıkarıldı. İkinci cesedi çıkarmak için çalışmalar sürüyor. Suyun altındaki görüş mesafesi çok kötü. Suyun bulanık olması, çalışmaları kötü etkiliyor. Görüş mesafesi aldığım bilgiye göre 20 santim civarında. İkinci cesedin bulunması için dalgıçlar helikopterin kokpit bölümüne son bir dalış daha yapacaklar. Bu noktada ceset bulunamazsa arama çalışmaları helikopterin çevresinde yoğunlaştırılacak. Çalışmalar 36 dalgıç tarafından yürütülüyor.''

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ise yaşanan olayların üzüntü verici olduğuna işaret ederek, ''Acımızı yüreğimize gömerek yangınla mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu mücadelede maalesef arkadaşlarımızı şehit verdik'' diye konuştu.

Kahveci, kazanın oluş nedeni ile ilgili gazetecilerin sorularına da şu yanıtı verdi:

''Sivil havacılık uzmanları bölgede çalışmalara başladılar. Kazanın kesin nedeni bu ekiplerin yapacağı incelemenin ardından ortaya çıkacak. Kazadan kurtulanların ifadesi önemli. Kaza raporu çıkmadan bir şey söylemek yanlış olur.''

Kahveci, aynı model helikopterin geçen yıl da Antalya'da düştüğünün hatırlatılması üzerine, bu konun araştırıldığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*