Vali ile DTP'li vekil birlikte pasta kesti

Vali ile DTP'li vekil birlikte pasta kesti.14178
  • Giriş : 18.12.2008 / 21:44:00

Batman'da Müzisyen Eğitimciler Sanat Derneği'nin açılışında DTP'li Milletvekili Ayla Akat Ata ile Vali Recep Kızılcık bıçağı pastaya birlikte sapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batmanda Müzisyen Eğitimciler, Sanat Derneği açılışı yapıldı. Açılışa Batman Valisi Dr. Recep Kızılcık DTP li vekil Ayla Akat Ata, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Belediye başkan vekili Bülent Kurt AK Parti İl Başkanı Ömer El, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Diyaaddin Uçar ile çok sayıda yerel sanatçı ve sanat severler katıldı.

Batman Turgut Özal Bulvarı üzerinde yapılan açılışı öncesi bir konuşma yapan DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata,Sivil Toplumun kendi ayakları olduğunu vurgulayarak, sivil toplum kuruluşlarının önemi ve sanatçıların tek çatı altında toplanmasının önemine değindi.Daha sonra söz alan Batman Valisi Dr. Recep Kızılcık,”Gelişen ve kalkınan Batman'ın bu gelişmesine en güzel örneklerden biri de her alanda olduğu gibi sanat alanında da yapılan Dernek açılışıyla ortaya çıktığını ifade ederek, Batmanımızın ve bölgemizin Kültürel hayatını daha da renklendirebilmeleri,daha da geliştirebilmeleri için önemli bir adımı daha hep beraber atıyoruz.

Batmanımız hem kalkınma, hem sosyal anlamda hem de Kültürel anlamda önemli bir gelişme içerisinde, bizler yönetim olarak devlet olarak toplumun bütün katmanlarını en iyi şekilde temsil edilmesi, yönetimde söz sahibi olabilmesi ama özellikle sanatçılarımızın yönetimde söz sahibi, değişimde söz sahibi olabilmeleri için büyük gayret sarf etmekteyiz.Çünkü Toplumu değiştiren ve geliştiren farklı açılardan bakabilen en önemli meslek gurubu sanatçılardır.”dedi. Yapılan konuşmaların ardından derneğin açılış kurdelesi kesildi.

Öte yandan Batman Vali Dr. Recep Kızılcık ve DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata birlikte açılış pastasın keserken davetliler yerel sanatçı Veysi Güney'in söylediği birbirinden güzel parçalar eşliğinde hoşça vakit geçirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*