Vali Köksal: İzmir'e müteşekkirim

Vali Köksal: İzmir'e müteşekkirim.10798
  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, bu konuma gelmesinde İzmir faktörünün önemli olduğunu dile getdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Köksal, "İzmirlilere teşekkür ediyorum" dedi.
Köksal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na veda ziyaretinde bulundu. Köksal, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, 1.5 yıl görev yaptığı İzmir Valiliğinden Emniyet Genel Müdürlüğüne atanmasında İzmir'in büyük rolü olduğunu söyledi. Görev süresinde yerel yönetimlerden, meslek odalarından, üniversitelerden ve toplumun her kesiminden büyük destek aldığını belirten Köksal, şunları söyledi: "Bu desteği alamasaydım, bugün belki bu göreve atanamazdım. İnsanlar bir yerlere yaptıkları işlerle geliyor. İzmir'de her idareciye nasip olmayan bir genel kabulle karşılaştım. Şimdi de süremiz doldu gidiyorum. Buradan böyle ayrılmak güzel. Cumartesi günü saat 10.00'da İzmir'den ayrılacağım. Ayrılmadan önce de Büyükşehir Belediye Başkanımız'a veda ziyaretinde bulunmak istedim. Çok güzel işlerin altına hep birlikte imza attık. 23. Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları'nda çok büyük başarı elde ettik."

Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarıyla İzmir'in problemlerine çözümler bulmaya çalıştıklarını belirten Oğuz Kağan Köksal, ''Birlik ve beraberlik içinde şehrin sıkıntılarının giderilmesi için büyük çaba sarfettik. Belli ölçüde de başarılı olduğumuza inanıyorum.'' dedi.

Başkan Kocaoğlu da, Köksal'ın Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atandığını bir televizyon kanalındaki canlı yayın sırasında öğrendiğini söyledi. Köksal'ın üst göreve atanmasına sevindiğini, İzmir'den ayrılacak olmasına ise üzüldüğünü belirten Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Geride kalan 1.5 yıllık süreç içinde kendisiyle çok uyumlu çalışma sergiledik. Sayın Valimin engin tecrübelerinden yararlandık. Bize ciddi anlamda elinden gelen desteği verdi. Eğer Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanmasında kendisinin de söylediği gibi İzmir olarak bir nebze payımız varsa bu bizi onurlandırır, mutlu eder. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, İzmir'e desteklerinin bundan böyle de yeni görevinde devam edeceğine yürekten inanıyorum. Kendisine ve eşine her şey için teşekkür ediyorum."

Daha sonra Kocaoğlu, Köksal'a İzmir Saat Kulesi'nin gümüş rölyefini hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious