Vali Okutan'dan el bombası açıklaması

Vali Okutan'dan el bombası açıklaması.5771
  • Giriş : 13.12.2008 / 14:51:00

Trabzon Valisin Nuri Okutan, dün yapılan operasyonlarda ele geçirilen el bombalarıyla ilgili açıklama yaptı. Okutan, olayın Ergenekon ile bağlantısının olup olmadığının araştırıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon Valisin Nuri Okutan, dün yapılan operasyonlarda ele geçirilen el bombalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada olayın çok yönlü olarak araştırıldığını ve şu anda birşey söylemek için çok erken olduğunu söyledi.

Vali Okutan, Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden çıkışında konuyla ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Vali Okutan, olayın henüz soruşturma aşamasında olduğunu belirterek "Şu anda bir şey söylemek için çok erken. Bütün ihtimaller ele alınarak çalışmalar sürdürülüyor" dedi.

Olayın Ergenekon terör örgütü ile bağlantısının olup olmadığıyla ilgili bir soru üzerine Vali Okutan, bu konunun da araştırıldığını kaydederek şunları söyledi:

"Şu anda kesin bir şey söylemek için çok erken. Bütün ihtimalleri değerlendiriyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü ve başka illerle birlikte çalışıyoruz. Yakalanan şahısların hiçbiri kamu görevlisi değil, serbest meslek mensupları."

Vali Okutan, gözaltındaki şahısların soruşturması için ek gözaltı süresinin alındığını ve soruşturmanın seyrine göre bu sürenin uzatılmasının mümkün olabileceğini de belirterek operasyonlarda ele geçirilen silahların balistik incelemesinin de yapıldığını ifade etti.

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 4'E YÜKSELDİ

Trabzon'da düzenlenen, el bombaları ve silahların bulunduğu operasyonda gözaltına alınanların sayısı 4'e yükseldi.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Trabzon merkez ve Yomra ilçesinde belirlenen 5 adrese dün düzenlenen eş zamanlı operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısının 4'e yükseldiği bildirildi.

Bombaların Alman menşeli savunma tipi parça tesirli olduğu, zanlıların Türkiye genelinde çeşitli illerde faaliyet yürüten organize suç örgütleriyle bağlantılı olduğu belirtildi.

Zanlıların sorgularının sürdürüldüğü, bağlantılarının araştırıldığı kaydedildi.

Operasyonda, Yomra ilçesinde toprağa gömülü halde 1 adet savunma tipi el bombası, 1 adet seyyar dipçikli Kalaşnikof tüfek ve buna ait 7.62 milimetre çapında 420 mermi, 1 tabanca ve buna ait 7.65 milimetre çapında 8 mermi ele geçirilmişti. İl merkezinde operasyon düzenlenen evlerde ''zula'' denilen bölümlere saklanmış 8 adet savunma tipi el bombası bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*