Vali personele sigara bıraktırdı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Muş Valisi İbrahim Özçimen'in sigaraya karşı aşırı duyarlılığı sebebiyle yakın çevresinde bulunan koruma ve sekreterler sigarayı bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençlere ve çocuklara kötü örnek olduğu ve maddi-manevi ciddi zararlara sebebiyet verdiği için sigaraya karşı olan Muş Valisi İbrahim Özçimen'in birlikte çalıştığı korumalar ve sekreterler de valinin dayarlılığı sonucu sigarayı bıraktı.

Sigaranın bütün kötülüklerin anası olduğunu söyleyen Vali İbrahim Özçimen, konu ile ilgili olarak yaptı açıklamada, akciğer ve gırtlak kanserlerinin çoğunluğunun sigara kaynaklı olduğunu söyledi.

Vali Özçimen, "Sigaranın olduğu yerde temizlik olmuyor. Sigara biran önce bırakılmalı. Sigara ile kalkınmak mümkün değildir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde en az sigara tüketilir. Ülke içerisine bakıldığı zaman en çok sigara tüketilen yerler geri kalmış bölgelerdir." dedi.

Sigara ile ilgili olarak birlikte çalıştığı personellerin sigarayı bırakması ile ilgili açıklamada bulunan Özçimen, "Geçtiğimiz günlerde aniden bir okulu ziyaret ettik. Bu ziyaret esnasında öğretmenler odasında sigara içildiğini görünce öğretmen arkadaşlarımızı öğrencilere kötü örnek olmamaları ve sigarayı bırakmaları konusunda uyardım. Sigaraya karşı olan hassasiyetimi bildirdim. 'Öğrencilerinize sigara içmeyin demeniz için sizin sigara içmemeniz gerekir' dedim. Bu arada bir öğretmen arkadaş korumalarımın sigara içtiğini söyledi. Okul bahçesinde korumaların sigara içip öğrencilere kötü örnek olabileceğini örnek gösterdi. Bu olay üzerine benim sigara karşı duyarlılığımı öğrenen koruma arkadaşlarımız sigarayı bıraktı. Sekreter arkadaşlarımız sigara içiyorlardı ve onlar da sigarayı bıraktı. Yakın çevremde sigara içen kimse yok." diye konuştu.

Korumalar Gürdal Diller ve Şerif Satım da Vali Özçimen'in sigaraya karşı duyarlılığının kendilerinin sigarayı bırakmaya sebep olduğunu belirterek, "Uzun süreden beridir sigarayı bırakmayı düşünüyorduk. Vali beyin duyarlılığı bizim sigarayı bırakmamıza sebep oldu." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious