Vali toplantıya katılmayan muhtarlara sert çıktı

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Kilis merkez ilçeye bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan toplantısına 51 muhtardan ancak 30'nun katılması, Vali Nevzat Turhan'ı sinirlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vali Turhan, "Buraya gelmeyen, yılda 2 defa yapılan toplantıya katılmayan muhtarlar nasıl hizmet isteyecekler? Bu toplantıya tüm muhtarların katılmasını bekliyordum. Hizmet için yarış halinde olması gerekenler toplantılara katılmıyor. Eften püften şeyler için de para istiyorlar. Ekim, biçim işleri mazeret olamaz." diyerek tepki gösterdi. Devlet olarak Köy Altyapısının Desteklenmesi Projesi'ne (KÖYDES) büyük önem verdiklerini aktaran Turhan, "KÖYDES bütçesinin en önemli payları su ve yol projelerine aktarılacak. Bu yöndeki ihtiyaçların tamamını karşılamak ve eksikleri tamamlamak istiyoruz. Gelen ödenekleri aynen tahsis ediyoruz. Özel İdare Müdürlüğü ve diğer kurumlarda köyler için seferberlik başlattık. İçinde bulunduğumuz bu dönem tam hizmet götürme zamanı. Başka bir iş yapmadan elimizdeki projeleri sonuçlandırmaya uğraşıyoruz." diye konuştu..

15 MİLYON 484 BİN YTL ÖDENEK PROJELER İÇİN AKTARILIYOR

Öte yandan Yüksek Planlama Kurulu tarafından KÖYDES kapsamında Kilis'e bağlı köylere 15 milyon 484 bin YTL aktarıldı.

Vali Nevzat Turhan'ın Başkanlık ettiği Tahsisat Komisyonu tarafından ödenek dağıtımı yapıldı. Buna göre Kilis'e bağlı köylerin içme suyu ihtiyaçlarını temin için 465 bin YTL ve yollar için 3 milyon 534 bin 256 YTL ödenek paylaşımı yapıldı.

Susuz köylerde sondaj çalışmalarına başlanırken bazı köylerde vurulan sondajlardan olumlu sonuç alındı. Su bulunan köylerde bu suların evlere dağıtımı için projeler hazırlanıyor. Ayrıca su bulunamayan köylerde ise alternatif kuyular açma çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious