Vali Yüksel: Antalya Türel'i unutmayacak

Vali Yüksel: Antalya Türel'i unutmayacak.8274
  • Giriş : 24.04.2009 / 15:26:00

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'e veda ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Vali Yüksel, ziyarette yaptığı konuşmada, Menderes Türel'i her gördüğünde, her kucakladığında yeni ufuklar çizdiklerine ve yeni heyecanlar yaşadıklarına dikkati çekerek, Türel'i yine aynı heyecanla kucaklamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yerel seçimleri şölen, düğün gibi kabul etmek gerektiğine işaret eden Vali Yüksel, 29 Mart yerel seçimlerinin ülke genelinde nezaket içinde yapıldığını kaydetti.

Demokrasinin bir sonucu olarak yerel seçimlerin ardından görev değişikliği olabildiğini ifade eden Vali Yüksel, bunlardan birinin de Antalya'da tecelli ettiğini belirtti.

Kente çok önemli hizmetlerde bulunan, kenti dünya kenti mesafesine taşıyan insanlara teşekkür etmek gerektiğine dikkati çeken Yüksel, bugün Menderes Türel'e teşekkür etmek istediğini bildirdi.

Menderes Türel'in yaptığı hizmetlerden farklı olarak iki şeyi daha gerçekleştirdiğini söyleyen Yüksel, şöyle konuştu:

''Bunlardan biri, Başbakanımızın Antalya'ya ilgisini hep canlı tuttu. Bana göre önemli bir iş. Türel, bir siyasetçi, bir yönetici, bir büyükşehir belediye başkanı olarak bunu son derece iyi yaptı. İkincisi, başta ilin valisi olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarla son derece dengeli bir ilişki kurdu. Nezaket içinde işleri götürdü. Menderes Türel iyi bir yönetici. Bunu hepimiz kabul etmeliyiz. Kentin alt yapısından huzurevlerinin yapımına kadar son derece önemli çalışmalar yaptı.''

Vali Yüksel, Menderes Türel'in Antalya'nın sinesinde, vicdanında ve belleğinde fevkalade iyi yerler edindiğini ifade ederek, ''Antalya, Menderes Türel'in yaptığı hizmetleri asla unutmayacak. Kendisine bir kez daha hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ona yürekten şükran plaketini sunmak istiyorum'' dedi.

-''5 YILDA BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK''-

Belediye başkanlığındaki resmi görevinin tamamlanmasından dolayı veda ziyaretine başladığına dikkati çeken Türel de 5 yıllık görev süresinde Vali Yüksel'den yerel yönetimlerle ilgili hizmetlerde çok büyük destek gördüklerini söyledi.

''5 yılda Antalya'da iz bırakabilecek hizmetler yapabildiysek başta valimiz ve tabii ki yönetimimizin, Başbakanımızın ve Antalyalı hemşehrilerimizin gösterdiği desteklerle olmuştur'' diyen Türel, belediye başkanı seçildiğinde 39 yaşında olduğunu hatırlattı.

Türel, şöyle devam etti:

''Benim için oldukça zor bir görevdi. Bu görevde valimizle çalışmak ve onun engin deneyimlerinden faydalanmak hakikaten benim için şans oldu. Kendileri ile her konuda büyük anlayış ve iş birliği içinde olduk. Bunlar da hizmetlere yansıdı. Antalya'da polemikten yararlanan değil aksine Antalya'da uyumlu beraberlikleri ortaya koyabilecek çalışmalar içinde olduk. Antalya'da valimizin kaptanlığında herkesle çok çok iyi ilişkiler içinde olduk. Bu dönem, bundan sonra tarih sayfalarında yer alacaktır ama inanıyorum ki hakikaten takdirle yad edilecektir. O nedenle valimize Antalya adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu belki resmi veda ziyaretidir ama sayın valimizle dostluğumuz baki kalacaktır.''

-KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA GETİRİLECEĞİ İDDİALARI-

Menderes Türel, Vali Yüksel ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının, Kültür ve Turizm Bakanlığına getirileceği iddiasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilgili beklentisi olmadığını vurgulayan Türel, şunları kaydetti:

''Kültür ve Turizm Bakanlığı konusu bildiğiniz gibi Sayın Başbakanımızın takdiridir. Başbakanımız ile bakanlık konusunda hiçbir görüşmemiz olmadı. Şimdi ben Antalya'nın evladı olarak, makam, mevki sahibi olmadan, en güzel nasıl hizmet edilir bunun gayretlerini ortaya koymaya çalışacağım. Bununla ilgili planlarımızı ve projelerimizi yavaş yavaş ortaya koymaya çalışacağım.''

Antalya'ya hizmet etmenin her noktada mümkün olduğuna işaret eden Türel, bunun adını koymaya gerek olmadığını, herkesin memleketine hizmet etmenin gayreti içinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*