Vali'den cinayet açıklaması

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, bir yayın evindeki saldırıda ölen 3 kişiden birinin yabancı uyruklu olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daşöz, olay yerindeki incelemelerden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın saat 13.30 sıralarında meydana geldiğini, olay yerine giden polis ekiplerinin içeride 2 ölü ve 1 yaralı ile karşılaştığını, hastaneye kaldırılan yaralının yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

Camdan aşağıya atlayan Emre Günaydın'ın yaralı olarak hastaneye
kaldırıldığını ifade eden Daşöz, öldürülen kişilerin içeride elleri ve bacakları sandalyeye bağlanmış ve boğazları kesilmiş vaziyette
görüldüğünü ifade etti.Yayınevinin Zirve Yayıncılık olarak hizmet verdiğini dile getiren Daşöz, olayın oluş nedeniyle ilgili şu anda herhangi bir bilgi veremeyeceklerini, soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Daşöz, yayınevine geçmişte bir saldırı girişiminde bulunulduğunu, buna yönelik önlem alınıp alınmadığının sorulması üzerine, emniyetten koruma talebinin olmadığını ifade etti.

Daşöz, içeride İncil olup olmadığı yönündeki soruya ise içeride kitaplarla ilgili ayrıntılı inceleme yapmadığını belirtti.
Gözaltına alınan 4 kişinin sorgusunun devam ettiğini dile getiren Daşöz, hastaneye kaldırılan Emre Günaydın'ın ifadesine başvurulacağını bildirdi.

Daşöz, hastanede bulunan yaralının şüpheli yaralı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious