Validen öğrenci ve velilere mektup

Validen öğrenci ve velilere mektup.11872
  • Giriş : 31.10.2008 / 21:30:00

Hakkari Valiliği, son günlerde yaşanan olayların ardından öğrenci ve velilere hitaben mektup hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, mektupların İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla kent merkezindeki tüm okullara teslim edileceğini söyledi.

Nasuhbeyoğlu, okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları tarafından öğrenci ve velilere dağıtılacak mektupların içeriğinde, ailelerin çocuklarına sahip çıkması ve öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durması yönünde uyarıcı ifadelerin yer aldığını kaydetti.

Son günlerde kentte yaşanan olaylarda özellikle çocukların ön planda olduğuna dikkati çeken Nasuhbeyoğlu, mektupları, öğrencileri yasa dışı eylem ve gösterilerden uzak tutmak amacıyla hazırladıklarını bildirdi.

Nasuhbeyoğlu, Ulu Önder Atatürk'ün emaneti olan çocuklara iyi bir hayat sunmanın herkesin görevi olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

''Bu konuda en büyük görev velilere düşüyor. Bu bakımdan öğrenci ve velilere yönelik mektuplar hazırladık. Bu mektuplarımızı milli eğitim müdürlüğümüz aracılığıyla bütün okullara dağıtıyoruz. Bu mektuplardan eğer ki bir sonuç çıkmazsa ve çocuklar yine eylemlere katılırsa, birtakım haklardan mahrum kalabilirler. Ancak bu, onlara yaptığımız yardımlar kesilir şeklinde anlaşılmamalıdır. Çünkü kırdıkları camlardan veya zarar verdikleri başka nesnelerden dolayı haklarında yasal işlem yapılabilir. Bu da çocuklarımızın mağdur olması anlamına gelir. Bu çocuklarımızı korumak hepimizin görevidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*