Validen taraftarlara jest

Validen taraftarlara jest.10920
  • Giriş : 25.11.2008 / 14:34:00
  • Güncelleme : 25.11.2008 / 14:40:12

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, hafta sonu yapılacak Eskişehirspor-Denizlisor maçında açık tribün bilet fiyatlarını 25 YTL'den 10 YTL'ye indirdiğini belirterek, kulübün zararını, isterlerse Valilik bütçesinden karşılayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çalışıcı, makamında düzenlediği basın toplantısında, çocukluğundan beri tuttuğu Eskişehirspor kötü sonuçlar alınca üzüldüğünü, iyi neticeler aldığında da her taraftar gibi sevindiğini belirterek, Eskişehirspor'un sadece kentin değil Anadolu'nun da önemli bir takımı olduğunu, bu nedenle üzerlerinde önemli sorumluluk bulunduğunu kaydetti.

Eskişehirspor'un bir süre iyi çıkış yaptıktan sonra durgun bir döneme girdiğini anlatan Çalışıcı, şöyle konuştu:

''Önümüzde Denizlispor maçı var. Taraftarımız da haklı olarak bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi. Yöneticilerin ağabeyiyim. Belki emrivaki olacak ama bana (hayır) diyeceklerini sanmıyorum. Eskişehirspor-Denizlisor maçında açık tribün bilet fiyatlarını 25 YTL'den 10 YTL'ye indirdim. Kulübün zararını, isterlerse Valilik bütçesinden karşılayacağım. Bu hafta taraftardan özellikle açık tribünü doldurmalarını bekliyorum. Bazı taraftarımız takımını sevmesine rağmen bilet fiyatı yüksek olduğu için maça gelemiyor. Taraftarımızı mutlaka tribüne çekmemiz lazım. O ambiansı yakalayamazsak takımımız ateşlenmiyor. Öyle olunca da takım sıkıntıya giriyor. Bu maç çok önemli.''

Vali Çalışıcı, Beşiktaş mağlubiyetinin olağan karşılanması gerektiğini ifade ederek, ''Çünkü Eskişehirspor hem deplasmanda hem de güçlü oyunculara sahip bir takımla oynadı. Denizlispor gibi takımları mutlaka yenmeliyiz. Ankaragücü'nü elimizden kaçırırmıştık maalesef'' dedi.

Vali olarak değil ağabeyleri olarak taraftarı bu maça mutlaka beklediğini anlatan Çalışıcı, ''Açık tribüne gelen taraftarımız cefakardır. Yağmur, kar demeden takımını yalnız bırakmaz. Bizim en büyük zenginliğimiz taraftarımızdır. Takımı fişekleyen taraftarın gelmediği maçın galip de gelsek keyfi olmuyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*