Valiler de sınırda bayramlaştı

Valiler de sınırda bayramlaştı.8080
  • Giriş : 09.12.2008 / 18:04:00

Kurban Bayramı nedeniyle Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Suriye'nin Laskiye Valisi Zahit Hac Mousa, Hatay'daki Yayladağı Gümrük Kapısı'nda bayramlaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Miroğlu, Laskiye Gümrük Sahası'ndaki tören alanında iki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Suriye ile tarihsel bağlar bulunduğunu, komşuluk ilişkilerin her alanda güçlendiğini, sınır komşularının birlik, beraberlik ve dayanışma konularında daha hassas davranmaları gerektiğini söyledi.

Her iki ülkede bulunan akrabaların yatılı bayramlaşma fırsatını merakla beklediklerini ifade eden Miroğlu, ''Bu etkinliği önümüzdeki yıllara taşımak için gayret gösteriyoruz. Biz üstümüze düşenleri, siz de üstünüze düşenleri yaptığınız sürece bayramlaşmalar devam edecek'' dedi.

Laskiye Valisi Zahit Hac Mousa ise Türkiye'nin kendilerine her konuda en yakın ülke olduğunu, her iki ülke vatandaşlarının bayramlarda ziyaretlerinin de bunu kanıtladığını belirtti.

Konuşmalardan sonra her iki vali birbirlerine yöresel armağanlar verdi ve Laskiye Halk Oyunları Ekibi gösteri sundu.

Törene, Yayladağı Kaymakamı Hidayet Sarı, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, Yayladağı Belediye Başkanı Tayfun Kızılkaya ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Şimşek de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*