Valilerin makam aracı Meclis gündeminde

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

CHP Bursa Milletvekili Mustafa Özyurt, valilere makam aracı satın alınması hususunda tasarruf tedbirleri genelgesi olup olmadığını, yoksa tasarruf tedbiri alınıp alınmayacağını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mustafa Özyurt, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, bazı valilerin kendilerine son model makam aracı almalarının, vatandaşlar tepkisine ve eleştirisine neden olduğunu ifade etti. Erzurum Valisi Celalettin Güvenç'in, 2 makam aracı varken, üçüncü bir makam aracı aldığını ifade eden Özyurt, ''Vatandaş evine ekmek götüremezken, SSK'lıya ilaç temin edilemezken, ülkemizde öğrenciler tuvaleti, suyu olmayan okullarda eğitimlerini sürdürürken, esnaf işsizlikten Bağ-Kur ve SSK primlerini ödeyemezken, doğal felaketler sonucu insanlarımız çadır kentlerde yaşamlarını sürdürürken, valilerimizin özellikle Arap şeyhlerinin tercih ettiği, en son model makam araçlarıyla kendilerini donatması çok üzücüdür'' ifadelerine yer verdi.

AK Parti hükümetleri döneminde hangi valilerin makam aracı aldığını ve bunların markalarının açıklanmasını isteyen Özyurt, Erzurum Valiliği'nin makam aracına ihtiyacı olup olmadığını, makam aracı olarak neden oldukça pahalı bir araç seçildiğini sordu. Özyurt, yakıt, bakım ve onarım masrafı yüksek olan bu aracın alınmasıyla devletin zarara uğratılıp uğratılmadığını öğrenmek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious