Valilik, vatandaşları uyardı

Valilik, vatandaşları uyardı.14308
  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Antalya'da, dünden beri devam eden yağmurlu ve rüzgarlı hava etkisini sürdürüyor. Kent merkezinde 50 ev ve iş yerini su basarken, Işıklar'da bir iş yerinde yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri Antalya Valilisi Alaaddin Yüksel'in başkanlığında bir araya geldi. Toplantıdan gerekli önlemlerin alınması ve mağduriyetlerin oluşmaması kararı çıktı. Vatandaşlar ise zorunlu kalmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda ikaz edildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün fırtına uyarısı üzerine harekete geçen Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleriyle kriz toplantısı yaptı. Kurum müdürlerini, "Üzerinize düşeni yapın. Vatandaş nedeniyle mağdur olmasın." diye uyaran Yüksel, gereken tüm tedbirlerin alınmasını istedi.

Antalya'da gece başlayan ve şiddetini devam ettiren yağmur ve rüzgar nedeniyle başta ASAT, TEDAŞ, İtfaiye, Karayolları olmak üzere kurum müdürlerini uyaran Yüksel, trafiğin felç olmaması için vatandaşların da mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamasını istedi.

ASAT, yağmur nedeniyle rögarların tıkanmaması için gerekli temizliği yapacak. TEDAŞ, olası bir fırtınada elektrik tellerinin kopması ya da elektrik direklerinin devrilmesine karşı gerekli önlemleri alacak. Kırılan ağaç dallarının elektrik tellerine zarar verme durumunda ekipler hazırlıklı olacak. Karayolları, sorumluluk bölgesindeki yollarda trafiğin aksamamasından sorumlu olacak. Yağış nedeniyle özellikle kot altındaki ev ve işyerlerini su basması ihtimaline karşı teyakkuza geçirilen itfaiye ekiplerini tam kadro 24 saat görevde kalacak. Olası kazalara karşı 112 acil servisleri dikkatli olacak. Emniyet Müdürlüğü ise olası trafik sıkışıklığına karşı özellikle kavşaklardaki ekip sayısını artıracak.

Kriz toplantısından, okulların tatil edilmesi yönünde ise bir karar çıkmadı. Ancak toplantıda gerekli görülmesi halinde okulların da tatil edilebileceği görüşüldü.

Öte yandan, Kumluca Kaymakamlığı ilçedeki okulları bir gün süre ile tatil etti. Derme ilçesinde meydana gelen hortum ise herhangi bir can kaybına neden olmadı.

Valilikten edinilen bilgiye göre, şiddetli yağış nedeniyle Antalya kent merkezinde bulunan Ermenek, Güzeloba, Çağlayan ve Şirinyalı Mahallelerinde 50 ev ve işyerini su bastı. Işıklar'daki Polo Mağazası'nda kısa devre nedeniyle yangın çıktı. Yangının maddi hasara neden olduğu öğrenildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü olumsuz hava şartlarının 20 Ekim'e kadar süreceği uyarısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious