Valilik asker yasağını doğruladı!

Valilik asker yasağını doğruladı!.12308
  • Giriş : 21.03.2009 / 11:33:00

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı tarafından askerlere yönelik uygulamaya konulan 9 mahalle, birçok otel ve kafeye giriş yasağını doğruladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uygulamanın askerleri korumaya yönelik olarak hukuksal çerçevede başlatıldığını belirten Bilici, "Bu uygulama Türkiye'nin her yerinde yapılan rutin bir olay. Askerleri korumaya yönelik bir uygulamadır, doğrudur." dedi.

Vali Bilici, son dönemde gündemden düşmeyen 'mahalle baskısı' iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı tarafından askerlere yönelik getirilen yasaklı mahalle, kafe ve oteller uygulamasının doğru olduğu söyledi.

Uygulamanın Türkiye'nin her yerinde rastlanabilecek rutin bir uygulama olduğunu savunan Vali Bilici, 3 astsubayın gözaltına alınması ve mahalle baskısı iddialarıyla ilgili şunları söyledi: "Askerlerin gözaltına alınmaları ve tutuklanmaları Genelkurmay ve Garnizon komutanlarının bilgisi dahilinde. Bu konularda söyleyeceğim bir şey yok. Son zamanlarda çokça bahsedilen mahalle baskısı ile ilgili olarak; aslında bu Türkiye'nin her yerinde yapılan rutin bir olay. Onda bir anormallik yok. Askerler aileleri tarafından ordumuza teslim edilmiş bizim evlatlarımız. O evlatları koruma yönelik tavırlar olması kadar normal bir şey olamaz. Onların gidebileceğim uygun yerlerin olması çok normal. O konu ile ilgili yönergeler var. Ona uygun şekilde yapılmıştır. Doğrudur. Onlar uygun yerler vardır. Burası iyi burası kötü diye anlamamak lazım. Bunda bir anormallik olduğunu düşünmüyorum." şeklinde konuştu.

Önceki günlerde Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Rıdvan Ulugüler'in yayınladığı talimatnameyle, er ve erbaşların kentteki 9 mahalle ile onlarca lokanta, kafe ve otele girişini yasakladığı iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*