Valilik uyarıyor: İstanbul yeni hafta karla boğuşacak

Valilik uyarıyor: İstanbul yeni hafta karla boğuşacak.22595
  • Giriş : 28.01.2008 / 02:25:00
  • Güncelleme : 28.01.2008 / 01:05:51

Yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen yoğun kar yağışına karşı valilik uyarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Danışma Kurulu”nun İstanbul Ticaret Odası'nda yapılan ilk toplantısının ardından, basın mensuplarının, beklenen kar yağışına karşı alınan önlemlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Meteorolojinin verdiği bilgiye göre, kar yağışının yarın sabah 05.00'te başlayarak öğlen saatlerinde yoğunlaşacağını ve çarşamba gününe kadar yoğun bir şekilde devam edeceğini dile getiren Topbaş, araçların belli noktalarda konuşlandığını, ekiplerin de devamlı teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Topbaş, geçmişte olduğu gibi yarın da İstanbullular'ın daha hassasiyetle kendilerine yardımcı olmasını beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“İstanbullular işe giderken mecbur kalmadıkça bireysel araçlarını kullanma yerine, toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Tabii okullar tatil olduğu için büyük bir avantaj. Ancak İstanbullular sabahleyin bulundukları noktalarda, 'çok fazla kar yok, gider gelirim' diye araçları müsait değilse, kar lastikleri takmadılarsa, kendi araçlarıyla çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Biz hazırlıklarımızı yaptık.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious