Valilikten CHP'li Dibek'e cevap

Valilikten CHP'li Dibek'e cevap.10077
  • Giriş : 12.10.2008 / 08:28:00
  • Güncelleme : 12.10.2008 / 10:56:32

CHP Milletvekili Turgut Dibek'in Kırklareli Valisi'ne yönelik iddialarına Valilik yazılı açıklama ile cevap verdi: Önyargıları bırak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, ''Kırklareli Milletvekili Sayın Turgut Dibek'in ön yargıları bir kenara bırakıp, ilimizin geliştirilmesi, kalkındırılması, sorunların çözümü konularında valiliğimizin yürüttüğü çalışmalara desteklerini esirgememesinden mutluluk duyulacaktır'' ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Dibek'in düzenlediği basın toplantısında, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş'un ''Bazı çevreler siyasi hesaplar içerisinde yerel seçimler öncesi bizi buradan tasfiye etmek istiyor. Siyasi çalışmalarımız engellenmeye çalışılıyor'' dediğini iddia ettiği kaydedildi.

Vali Coş'un iddia edildiği gibi ''Siyasi çalışmalarımız engellenmeye çalışılıyor'' ifadesini kullanmadığı, konuşmasının da bant kayıtları bulunduğu anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kayıtlarda mevcut konuşmamızda olmayan bir cümleyi ekleyerek, Valiliğimizi, siyasi çalışmalar yapıyor gibi göstermeye çalışmak, insaf, vicdan, ahlak ve hukuk kuralları ile bağdaşmamaktadır. Eğer bu durum bir algılama yetersizliğinden kaynaklanmıyorsa, art niyet ve kasıt ürünüdür. Bir insanın, kayıtlarla kolayca tespit edilebilecek konuşmasını dahi değiştirip, anlamını çarpıtmaktan kaçınmayan bir etik anlayışa sahip olanların, diğer konularda ne kadar pervasız, ölçüsüz, fütursuz olabileceklerini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.''

27 YILLIK MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ HATIRLATMASI

Vali Coş'un, 27 yıllık mülki idare amirliği süresince vatandaşlar arasında siyasi görüş, dini inanç, etnik köken ayrımında bulunmadığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Valiliğimizce Anayasal eşitlik ilkesi çerçevesinde tüm vatandaşlarımıza adil, eşit ve tarafsız davranılmıştır. Tüm icraatlarımız hukuka ve kamu yararına uygundur. Muhalefete mensup belediyelere ve beldelere yönelik hizmetler de ayırım yapılmadan Valiliğimizce desteklenmektedir. Bu konuda pek çok örnek mevcuttur.

Ayrıca, hangi siyasi partiye mensup olduğuna bakılmaksızın, tüm belediyeler hakkında Valiliğimize intikal eden ihbar ve şikayetler titizlikle değerlendirilmektedir. Bu konularda bazı çevrelerin alınganlık göstermesi, tepki vermesi, tertip, intikam peşinde koşması, Valiliğimizin yasal görevinin yerine getirilmesini hiç bir şekilde engelleyemeyecektir.

Milletvekili Sayın Turgut Dibek'in ön yargıları bir kenara bırakıp, ilimizin geliştirilmesi, kalkındırılması, sorunlarının çözümü konularında Valiliğimizin yürüttüğü çalışmalara desteklerini esirgememesinden mutluluk duyulacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*