Valilikten 'kaçak' haberi yazan basına sert tepki

Valilikten 'kaçak' haberi yazan basına sert tepki.5692
  • Giriş : 01.02.2008 / 23:51:00
  • Güncelleme : 01.02.2008 / 23:51:51

Isparta Valiliği, dağıtılan kömürlere 'kaçak' diyen basına sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta Vali Yardımcısı Attila Durmuş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın dağıttığı kömürlerin 'kaçak' olduğu ve bu yüzden de hava kirliliğine sebebiyet verdiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Durmuş, devletin kaçak kömür dağıtmasının ve bu iş için kurumlarını kullanmasının mümkün olamayacağının kaydederek, "Ruhsatsız, faturasız, belgesiz olarak belediye sınırları içine sokulan kömürler ancak kaçak olarak nitelendirilebilir. Dağıtılan kömürleri beğenmeyebilirsiniz, düşük kaliteli diyebilirsiniz. Ancak kaçak kömür diyemezsiniz. Maliye, çevre ve orman il müdürlükleri ile belediye yetkilileri tarafından evrakları eksik bulunan, kabul edilmeyen kömürlere 'kaçak' diyebilirsiniz." dedi.

Vali Yardımcısı Durmuş, hava kirliliğinde hiçbir ayrıntının saklanmadığını, bütün detayların açıklanmasına rağmen basının konuyu çarpıtmasını anlayamadıklarını söyledi. Durmuş, basının suçlu gösterdiği kömürlerin labaratuvar analizi sonuçlarının belirlenen değerler düzeyinde çıktığını hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious