Vali'den öğrencilere ödül

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

ÖSS ile OKS'de Kars'ta dereceye giren öğrencilere Vali Mehmet Ufuk Erden tarafından ödül verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ödül töreninde konuşan Erden, ÖSS'de Kars'ın 76. sırada olmasının iftihar edilecek bir yanı olmadığını vurgulayarak, başarı sırasının yükseltilmesi için çalışmalar yapılacağını söyledi.
Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, ÖSS ve OKS'de başarılı olan 16 öğrenciyi bugün makamında kabul etti. İl Milli Eğitim Müdür vekili ve Şube Müdürü Gökhan Altun'un da hazır bulunduğu ödül törenine dershane öğretmenleri ve idarecileri ile okul müdürleri ve bazı öğrenci velileri katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Gökhan Altun, Vali Erden'e sınav sonuçları ve sebepleri hakkında kısa bir bilgi verdi.

Konum itibariyle Kars'ın durumunun bekledikleri yerde olmadığını ifade eden Altun, bu durumun sadece Kars'a has bir şey olmadığını, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun da tamamına yakınının aynı pozisyonda olduğunu söyledi. Altun, Kars'ın OKS'de yıllardan beri 71 ile 73, ÖSS'de ise 73 ile 76. sıralar arası gidip geldiğini belirterek, "Bununla ilgili çeşitli sebepler söz konusudur. OKS'deki başarımızın düşmesinin sebebini Halitpaşa ile Ziya Gökalp İlköğretim Okullarının öğrencilerinin diğer okullara kayması ve okul mevcutlarımızın büyük bir şekilde artmasına bağlıyorum. ÖSS'de ise öğretmen sirkülasyonu ve buna benzer çeşitli nedenler var." diye konuştu.

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden ise, Kars'ın OKS'de 72, ÖSS'de 76. sırada olduğunu yineleyerek, kendisinin önem verdiği konulardan birinin eğitim olduğunu ifade etti. Eğitimin uzun bir süreç olduğunu vurgulayan Erden, batı ülkelerinin bunun üzerinde çok fazla durduklarını dile getirdi. Erden, aynı önemin üzerinde kendisinin de durmak istediğini açıklayarak, "76. sıra iftihar edilecek bir sıra değil. Ama bu kabuğu hep beraber el birliğiyle kırabiliriz. Çok yukarılara çıkmamız mümkündür. Birinci sırada fiziki imkanları hazırlamak, ikinci sırada öğretmenler, üçüncü sırada ise veliler ve bunların ortasında ise öğrenciler var. Sanırım bu bütünlük eğitimin kalitesini artıracaktır. Okul sezonu açıldığı zaman değişik kesimlerden eğitim süreciyle ilişkili olan kişilerle seri toplantılar yapacağız." şeklinde konuştu. Erden daha sonra dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious