Vali'ye ilginç tepki

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, İl Genel Meclisi Genel Sekreteri Ahmet Zahteroğlu, meclis üyeleri ve daire müdürleri ile birlikte köylünün sorunlarını dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ziyaret ettiği 3 köyde muhtarların ve köylüleri dinleyen Vali Aksoy'a en ilginç tepkiyi ise Değirmendere köyünde yaşayan 80 yaşlarındaki ihtiyar bir köylü verdi. 80'li yıllarda Mersin Valiliği yapmış olan Sebahattin Çakmakoğlu'ndan başka birinin köylerini ziyaret etmediğini belirten köylüler, eğer çok masraf olmuyorsa valinin köyleri daha fazla ziyaret etmesini istedi.

Vali Aksoy ise bu tip ziyaretlere başladıklarını, fırsat buldukça ziyaretlere devam edeceklerini söyledi. Gidilen köylerde ciddi sorunların olmaması dikkat çekerken, Aksoy, merkeze bağlı köylerde ciddi sorunların bulunmadığını belirterek, mevcut sorunların çözümü için çalışmalar başlatacaklarını kaydetti.

Vali Aksoy başkanlığındaki valilik daire amirleri ve il genel meclisi üyelerinden oluşan heyet, merkeze bağlı Yeniköy, Bekiralan, Değirmendere, Kızılkaya ve Alanyalı köylerini gezerek bilgi aldı.

Aksoy, gezi sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşın ayağına giderek sorunları yerinde tespit etmeyi amaçladıklarını söyledi.

İçişleri ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan Köy Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) sayesinde köylerdeki yaşam kalitesinin yükseltildiğini ve projenin başarıyla sürdürüldüğünü ifade eden Aksoy, son 2 yıl içinde projeden gelen desteklerle bölgede ciddi hizmetlerin üretildiğini belirtti.

Yaptıkları incelemelerin sonucu olarak köylerde ciddi sorunların bulunmadığını tespit ettiklerini anlatan Aksoy, "Köylerimizde ciddi sorunlar yok. Ancak köy içi yolların onarımı ve sulama sorunu gibi bir takım sorunlar var. Yaptığımız incelemelerinin ardından çalışmalara başlayarak, söz konusu sorunları en kısa zamanda çözeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious