Van Hooijdon'tan çarpıcı ifadeler

Van Hooijdon'tan çarpıcı ifadeler.11835
  • Giriş : 13.06.2009 / 17:50:00

F.Bahçe'nin eski futbolcusu Hooijdonk, F.Bahçe ve G.Saray'ın yeni teknik adamları Daum ve Frank Rijkaard'ı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

F.Bahçe'nin eski Hollandalı futbolcusu Hooijdonk iki ünlü teknik adam için, "Rijkaard büyük futbolcu, büyük hoca, büyük kupalar kaldırdı. Daum ise niye geri getirildi. Anlamadım" dedi

F.Bahçe'nin eski futbolcusu Pierre Van Hooijdonk, F.Bahçe ve G.Saray'ın yeni teknik adamları Daum ve Rijkaard'ı değerlendirdi. Ünlü futbolcu, Daum'un F.Bahçe'ye dönünüşünü büyük bir sürpriz olarak değerlendirip, "Niye geri aldılar. Merak ediyorum" derken Rijkaard için ise, "G.Saray'ın yaptığı en büyük işlerden biri. Tüm Hollanda Rijkaard'ın G.Saray'a gitmesine çok şaşırdı" yorumunu yaptı. Hooijdonk'un önemli bazı sözleri şöyleydi:

* F.Bahçe'nin başarısızlığındaki en büyük sebep Aurelio'nun gidişiydi. Bu bölge futbolda çok önem taşıyan bir yer. O bölgede çok önemli bir oyuncularını kaybettiler ve yerine iyi, kaliteli bir isim koyamadılar.

* Yeni hoca geldiği zaman yeni düşünceler de gelir. Bunun için de takıma vakit lazımdır. Bu yüzden Aragones ile Fenerbahçe uyuşması olmadı. Aragones başarıya aç bir hoca değildi. Başarıda zirve yapıp gelmişti F.Bahçe'ye. F.Bahçe'nin başarıya daha aç isimlere ihtiyacı var.

* Daum'un gelişi benim için çok büyük bir sürpriz oldu. Gönderdiler neden geriye aldılar. Birinin bunu açıklaması lazım. O zaman hiç göndermeselerdi. Tuhaf işler.

* G.Saray Rijkaard'ı alarak çok çok büyük bir iş yaptı. Bu olay Hollanda'da da büyük bir sürpriz yarattı. Galatasaray iyi transferler de yaparsa Rijkaard'la şampiyonluk için ipi rahat göğüsler.

* Rijkaard ile Daum'u karşılaştırmak çok doğru olmaz. Rijkaard'ın çok büyük bir futbolcu kariyeri var. Oyuncularla iyi diyaloğu var ve performanslarını üst düzeye çıkarabiliyor. Üst düzey başarılar yaşadı. Zirveye çıktı. En büyük kupayı aldı. Daum için ise sadece oyuncularla iyi diyalogu var diyebilirim.

* F.Bahçe'nin başarılı olabilmesi için takım yenilenmeli ve stilini değiştirmeli. Takıma çok tanınmış ve başarılı oyuncular değil başarıya aç ve genç oyuncular alınmalı.

* Bu sene Sivas'ın performansı müthiş etkileyiciydi. Hollanda'da birçok insan da bunu takip etti. Şampiyon olabilirlerdi ama kendi sahalarında kaybettikleri puanlarla bunu kaçırdılar.

Beşiktaş başarıya açtı...
Beşiktaş'ın şampiyon olacağına G.Saray-F.Bahçe maçından sonra inandım. İki takım da şampiyon olabilecekleri bir performans sergilemediler. Beşiktaş'ın İnönü'deki Trabzon maçını izlediğimde futbolcuların performansına inanamadım.

O zaman anladım şampiyon olacaklarını. Başarıya çok aç bir takımlar ve tüm oyuncularının gol atma özelliği var. Denizli takımı çok çok iyi toparlamış. Yusuf bile Fenerbahçe'de oynadığından çok daha iyi ve arzulu oynuyordu.

Güiza hep tek kullanıldı...

Güiza ve Semih'in beraber oynaması gerekirdi. Güiza çok tek başına kullanıldı. Güiza'nın yedeğinin de Türk Milli Takımı'nın santrforu olması onu ayrı bir strese soktu, bu yüzden performansı düştü. Bence bu sezon farklı bir hocaya Güiza daha iyi işler yapacaktır.

Uyum süreci de geçti. Zaten Türkiye Ligi'nin geçen sezona göre daha keyifli geçeceğini düşünüyorum. Çünkü çok önemli isimler Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*