Van Kedisi, yamaç paraşütüyle uçtu

Van Kedisi, yamaç paraşütüyle uçtu.6076
  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Van'ın Gevaş ilçesinde Kaymakamlık ile Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen 2. Bölgesel Gökçen Model Uçak yarışmasında ilk defa bir Van kedisi, yamaç paraşütü ile uçuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gevaş Kaymakamı Şahin Arsal, Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Van Emniyet Müdürü Salih Kesmez, THK yetkileri çok sayıda davetli ve öğrencinin katımıyla Akdamar Adasının karşısındaki Gençlik Kampında gerçekleştirildi. Gevaş Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin sergilediği halk oyunları gösterisinin ardından yamaç paraşütü gösterisi yapıldı.

Yamaç paraşütçüsü Ferhat Binici, 2 yaşındaki Boncuk isimli Van kedisiyle 2 bin metre yüksekliğindeki bir tepeden uçuş yaptı. Boncuk'u bir kafese koyan ve atlayışı sırasında Türk Bayrağı açan Binici, izleyenlerin şaşkın bakışları arasında atlayışını başarıyla tamamlayarak belirlenen alana indi.

Binici, atlayışın ardından huysuzlaşan kedisini kafesten çıkarttı. Binici, yüzünü ve göğsünü tırmalayan Van kedisini Gevaş Kaymakamı Şahin Arsal'a verdi. Binici, düzenlenen organizasyonda dünyada ilk defa bir kedinin yamaç paraşütü ile uçurulduğunu söyledi. Binici, bu güne kadar değişik hayvanların uçurulduğunu belirterek ilk defa bir kediyle uçuş yapıldığını belirtti. Binici, "Kediyle baş etmek çok zor. Yukarıda çok büyük problemler yaşıyorsunuz. Yamaç paraşütünde en zor olan kediydi. Başka bir hayvan bu kadar huysuzluk yapmıyor. Kediler iki şeyden korkuyor. Onların yükseklik ve su korkusu var. Atlayış sırasında huysuzlaştı ve bana zor anlar yaşattı. Biz başardık ve çok iyi oldu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious