Van tarihinde bir ilki yaşadı

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Van, ÖSS'de ilk defa Türkiye ikincisini çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğretmen lisesi mezunu Günay, yaklaşık 100 kilometre yol katederek hafta sonları geldiği Çağlayan Fem Dershanesinde iki yıl başarılı bir çalışma geçirdikten sonra Van'a bu güne kadar tadamadığı bir başarıyı tattırdı.

Emekli anne ve babanın üç erkek çocuğunun en küçüğü olan Günay, Eşit Ağırlık 2 yerleştirmede toplam 389,062 puan alarak Türkiye ikincisi oldu.

Günay, bu başarıyı beklediğini belirterek, her hafta yaklaşık 100 kilometre yol katetmenin zor olduğunu fakat başarmanın daha güzel olduğunu söyledi. Günay, "Başarımı aileme, okuldaki öğretmelerime ve dershaneme borçluyum. Van'a böyle bir başarı getirdiğim için çok mutluyum" dedi.

Çağlayan Fem Dersaneleri Müdürü Fatih Erbilli, öğrencilerinin başarısından ötürü sevinçli olduklarını belirterek, ailesi, okul öğretmenleri ve dersane öğretmenlerine çabalarından ötürü teşekkür etti. Erbilli, "Bu başarıdan ötürü sevinçliyiz. Çünkü, tarihinde Van'a ilk defa Türkiye ikinciliği geldi. Bu başarıdan ötürü emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Günay, henüz fakülte konusunda bir karar vermediğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious