Van ve Bitlis'te 31 köy yolu kapandı

  • Giriş : 24.11.2007 / 12:23:00

Bölgede dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bölgede dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken; Van'da 16, Bitlis'te ise 15 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.


Van'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 20, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı. Özel İdare Müdürlüğü Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, yağış nedeniyle merkezde 5, Gürpınar’da 8 ve Gevaş İlçesi'ne bağlı 3 olmak üzere toplam 16 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Yağışın etkisi azalınca kapanan köy yollarının açma çalışmalarına başlanacağı, acil müdahale araçlarının hazır halde bekletildiği belirtildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının, bu akşama kadar sürmesini beklediklerini, hava sıcaklığının en yüksek 4, en düşük sıfır derece olarak ölçüldüğünü belirtti.

Bitlis'te dün etkili olan kar yağışı ardından ulaşım sağlanamayan 39 köy yolundan 24'ü tekrar ulaşıma açıldı. kar kalınlığının kent merkezinde 25, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreyi bulduğu belirtildi. Hakkari’de ise kapalı köy yolu bulunmuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious