Van'da, ev ve işyerleri sular altında kaldı

Van'da, ev ve işyerleri sular altında kaldı.14537
  • Giriş : 03.06.2007 / 09:06:00

Van'da, etkili olan yağmur, kent merkezinde çok sayıda işyeri ve evin sular altında kalmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Biriken yağmur suları nedeniyle caddelerde küçük göletler oluşurken, araçlar güçlükle ilerleyebildi. İşyerlerine dolan suyu kendileri temizleyen esnaflar ise, altyapının yetersiz olması ve belediye ekiplerinin gelmemesine tepki gösterdi.

Van'da, bu akşam saa 21.00'de başlayan ve 20 dakika boyunca etkisini sürdüren şiddetli yağmur, kent merkezindeki 100'e yakın işyeri ile Akköprü, İskele, Seyit Fehim Arvasi, Şerefiye ve Hafıziye Mahallesi’nde çok sayıda evin suyla dolmasına neden oldu. Yağmur sularının biriktiği yollarda logarların da çalışmaması nedeniyle küçük göletler oluşurken, araçlar da göletler içerisinde güçlükle ilerleyebildi. İşyeri sahipleri, yağmur sularıyla dolan işyerlerini temizlemek için büyük çaba harcarken, belediye ekiplerinin gelmemesine tepki gösterdi. İşyerleri sular altında kalan birçok esnaf, altyapının düzeltilmesi için daha önce belediyeye sayısız müracaatta bulunduklarını ancak şu ana kadar olumlu bir yanıt alamadıklarını söyledi.

“Her yıl 2-3 kez işyerlerimiz sular altında kalıyor. Ancak yetkililer, bu konuda hiçbir çalışma yapmıyor” diyen esnaf, bugüne kadar yaptıkları müracaatlara karşın altyapının düzeltilmesi konusunda her hangi bir çalışmanın yaplmamasından ve zararlarının çok büyük olduğundan yakındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious