Van'da 60 evi su bastı

Van'da 60 evi su bastı.10967
  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Van'da etkili olan sağanak yağmurun ardından dere yataklarındaki suların taşması sonucu 2 mahalledeki 60 evi su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediye ekipleri ve vatandaşlar, evlere dolan suları tahliye etmek için çalışma başlatırken, bazı kişiler, evlerinde mahsur kaldı.

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan dolu ve yağmur, dere yataklarının taşmasına neden oldu. Taşan dereler yüzünden Van'ın İskele Mahallesi'nde 10, İstasyon Mahallesi'nde ise 50 ev sular altında kaldı. Vatandaşlar, önce evlerin suyla dolmasına neden olan dere yataklarını kazma kürek ve tahta parçalarıyla temizlemeye çalışırken, bazı vatandaşlar da evlerindeki suları tenekelerle tahliye etmek için büyük çaba harcadı.

Van Belediyesi ekipleri meydana gelen su baskınlarının ardından her iki mahallede çalışmalara başladı.
Evleri suyla dolan vatandaşlar, dere yataklarının genişletilmesi için belediyeye 4 yıl içinde sayısız müracaatta bulunduklarını, ancak herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi. Sular altında kalan evlerinde çaresiz bir şekilde suların çekilmesini bekleyen vatandaşlar, belediyenin duyarsız olduğunu belirterek, “Mahallelerde yaşayan aileler dargelirli vatandaşlardan oluşuyor. Bu dere yataklarının yeterince geniş olmaması nedeniyle her yıl bu durumla karşılaşıyor ve mağdur oluyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious