Van'da 62 kaçak göçmen yakalandı

Van'da 62 kaçak göçmen yakalandı.15012
  • Giriş : 30.04.2008 / 19:40:00

VAN'ın Gürpınar İlçesi'nde, jandarma ekipleri tarafından yapılan yol aramalarında yasadışı yollardan yurda giriş yapan 62 yabancı uyruklu kaçak yakalanırken, onlara rehberlik yapan 2 Türk de gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gürpınar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gürpınar'a bağlı Koç Mezrası yolunda yaptıkları yol kontrollerinde 06 BB 1397 ve 65 EP 126 plakalı 2 kamyonun yol kenarında durması üzerine durumlarından şüphenilerek arama yapılmak istendi. Jandarma ekiplerinin kamyonların bulunduğu noktaya gitmesi üzerine kamyon kasasında bulunan kaçaklar, araçlardan atlayarak dağlık bölgede izlerini kaybettirmeye çalıştı. Bir süre devam eden kovalamacanın ardından 39 Pakistanlı ile 12 Afganistanlı olmak üzere toplam 51 yabancı uyruklu kişi yakalandı. Çaldıran İlçesi'ne bağlı Soğuksu Köyü'nde yapılan yol kontrollerinde ise 11 Pakistan uyruklu kaçak yakalanarak gözaltına alındı.

Kaçaklara rehberlik ettikleri belirlenen Ç.Ç. ve M.U. de gözaltına alındı. Kaçakların yapılacak sorgularının ardından sınırdışı edilecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious