Van'da 7 kişi yakalandı

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Van'da yapılan operasyonlar neticesinde il merkezinde 5, Erciş ilçesinde ise örgüte mensup iki kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakalanan 5 şahıs ile birlikte isimleri alınamayan yardım ve yataklık ettikleri belirtilen 2 kişi savcılığa çıkarıldı.
Van'ın Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan askeri lojmanlara yasadışı terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları tarafından silahlı saldırı sonrası yapılan operasyonlar neticesinde 5, Erciş ilçesinde ise örgüte mensup iki kişi yakalandı. Yakalanan 5 şahıs ile birlikte isimleri alınamayan yardım ve yataklık ettikleri belirtilen 2 kişi savcılığa çıkarıldı.

Van'da askeri lojmanlara saldırı sonrası lojmanlardaki bir nöbetçi er ve bir sivil vatandaş hafif şekilde yaralanmıştı. Olay sonrası Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yapmış olduğu çalışmalarda olaya yakın çevrede sivil araç içerisinde verilen eşkallere uygun C.U. ve N.G. isimli şahıslar yakalanmıştı. Devam ettirilen çalışmalarda olay ile ilgili bağlantısı olabileceği değerlendirilen Ş.Ş. isimli şahıs yakalanarak emniyet müdürlüğüne sorgusu yapılmak üzere götürülmüştü.

Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda 4 adet kaleşnikof piyade tüfeğine ait kütüklük, 1 adet dürbün, 4 adet şarjör kütüklüğü ele geçirildi.

Van'ın Erciş İlçesi sınırlarında yapılan çalışmalar sonucunda, yasadışı Terör örgütünün yurt dışında bulunan kamplarından gelerek yurt içerisinde yer değiştirmeye çalışan B.K. ve M.K. isimli şahıslar yakalandı.

Şahısların kamptan getirdikleri sanılan 1 adet kaleşnikof marka piyade tüfeği, 4 adet şarjör, 80 adet kaleşnikof marka tüfeğe ait dolu fişek, 2 adet el bombası, 1 adet tabanca, 3 adet tabancaya ait şarjör ve tabancaya ait 25 adet 9 mm. fişek ele geçirildi. C.U., N.G., Ş.Ş., B.K., M.K. ile birlikte isimleri alınamayan ve yardım yataklık ettikleri belirtilen iki kişi bugün Cumhuriyet Savcılığına çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious