Van'da 9 öğrenci az daha donuyordu

Van'da 9 öğrenci az daha donuyordu.7917
  • Giriş : 21.02.2008 / 00:04:00

Van'ın Çaldıran ilçesinde taşımalı eğitim ile gittikleri ilköğretim okulunda yaya olarak evlerine dönmek isteyen 9 öğrenci donma tehlikesi atlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık durumları iyi olduğu bildirilen öğrencilerden 2'si Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Çaldıran Kaymakamı Yemen Bayrak, Çayırlı köyünden dün taşımalı eğitim ile Kilimli köyünde bulunan ilköğretim okuluna minibüs ile götürülen öğrencilerin yolun kapalı olmasından dolayı akşam evlerine getirilemediği için geceyi köydeki evlerden geçirdiğini belirtti.

Bugün 9 öğrencinin öğlen saatlerinde kimseye haber vermeden yaya olarak 4 kilometre uzaklıkta bulunan evlerine geri dönmek istediklerini anlatan Bayrak, olayı duyduktan sonra Özel İdare Sekreterliği ekipleri ile beraberinde götürdüğü sağlık doktor ile öğrencileri evlerinde ziyaret ettiğini kaydetti.

Bayrak, sağlık kontrolünde geçirdikleri öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak diğerlerine göre daha fazla soğuktan etkilenen 2 öğrenciyi ambulansla Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious