Van'da 'AİDS'li kadın' korkusu yaşandı

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Van Emniyet Müdürlüğü Ahlak Masası ekiplerinin düzenledikleri bir fuhuş operasyonunda gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Azeri asıllı Türk vatandaşı Arifa Ç.'nin AİDS'li olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Ahlak Masası ekiplerinin dün akşam düzenledikleri fuhuş operasyonunda Ç., iki kişi ile birlikte olmak için anlaşmaya çalıştığı sırada gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra emniyet müdürlüğüne götürülen ve ifadesi alınan Ç., savcının verdiği talimat doğrultusunda serbest bırakıldı. Ancak kadından alınan tahlillerin ilk sonuçlarında Hiv virüsü olduğu anlaşıldı.

Kadının tekrar yakalanması için Van Emniyeti köşe bucak hayat kadınını aramaya koyuldu. Gece geç saatlere kadar aranan kadın bulunamayınca Ahlak Masası ekipleri hayat kadınının tanıdıklarıyla bağlantı kurdu. Telefon ile görüşülen Arifa Ç., sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü'ne kendisi gelerek teslim oldu. Kadından tekrar alınan tahliller Zührevi Hastalıklar Servisi'ne gönderildi. İkinci kez yapılan testler sonucunda Hiv virüsü taşımadığı anlaşıldı. Kadından üçüncü kez numune alınıp test edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious