Van'da Gazze için 230 bin TL toplandı

Van'da Gazze için 230 bin TL toplandı.13665
  • Giriş : 12.01.2009 / 18:31:00

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Diyanet Vakfı'nın Gazze'deki insanlar için başlattığı kampanya kapsamında Van'daki camilerde geçen hafta toplanan yardımların miktarı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van Müftüsü Osman Artan, il merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerdeki camilerde geçen hafta cuma günü Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında namaz çıkışı cemaatten yardım talep edildiğini söyledi.

Artan, il merkezindeki camilerde 111 bin olmak üzere il genelinde tüm camilerde 230 bin TL yardım toplandığını ifade ederek, Van'da yardım kampanyalarında camilerde bir kareye mahsus bu kadar para toplanmadığını vurguladı.

Vatandaşların çok duyarlı olduğunu dile getiren Artan, ortaya çıkan rakamın bu duyarlılığın bir sonucu olduğunu kaydetti.

Artan, kampanyanın 16 Ocak Cuma gününe kadar devam edeceğini hatırlatarak, vatandaşların bireysel olarak yardımlarının devam ettiğini söyledi.

Gazze'de gerçekten bir insanlık dramının yaşandığını anımsatan Artan, yardımsever halkımızın bu duyarlılığı ve yardımseverliği sayesinde orada Müslümanlara yaralarının sarılacağını vurguladı. Artan toplanan paranın Türk Diyanet Vakfı'nın hesaplarına aktarıldığını kaydetti.

Yardım kampanyasına katılmak isteyenler Türkiye Diyanet Vakfı'nın, "Vakıflar Bankası Meşrutiyet Şubesi "2035392 (TL)(Ankara) ve Ziraat Bankası Mithatpaşa Şubesi 7967366-5002 (TL)(Ankara)" hesaplarına para yatırılabilecek

VAN FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ GAZZELİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES AÇTI

Öte yandan Gazze'de yaşanan insanlık dramı karşısında Van Fen Lisesi'nde okuyan öğrencileri de harekete geçirdi. Öğrenciler velileri tarafından hazırlanan çeşitli yiyecek ve gıda ürünlerini okulda getirerek okul yönetimi ve öğretmenlerinin desteğiyle kermes açtı.

Kermesten sağlanan bin 500 TL'lik gelir Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu yardım hesabına yatırıldı.

Okul Müdürü Tahsin Güngör, Gazze'deki dram karşısında öğrencilerin önerisiyle böyle bir organizasyon yapıldığını belirterek, bu tür etkinliklerle öğrencilerin yardım duygularının geliştirdiği ve toplumsal şuurlarının artmasına sebep olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*