Van'da gerilim yine tırmanıyor

Van'da gerilim yine tırmanıyor.11780
  • Giriş : 24.03.2008 / 12:08:00

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığın attığı sloganlar, Van'ın yine gergin bir gün geçireceğini gösteriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van'da 22 Mart günü DTP İl Başkanlığı'nın yaptığı yasadışı Nevruz kutlaması sonrası çıkan olaylarda 1 göstericinin yaşamını yitirmesi sonrası Van durulmuyor. DTP Eş Başkanı Emine Ayna'nın da Van'a gelmesiyle parti önüne toplanan kalabalık terör örgütü PKK ve elebaşı lehine sloganlar atıyor.

Sinirlerin oldukça fazla gerildiği Van'da bugünde DTP'nin yürüyüş yapmak istemesine emniyet sıcak bakmıyor.

Yasadışı sayılacağı için izin verilmeyen yürüyüş nedeniyle olayların çıkacağı tahmin ediliyor. Partiye gelen DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, terör örgütü ve elebaşı lehine atılan sloganlarla karşılandı.

Parti binası penceresinden kalabalığa seslenen Üçer, kalabalığın disiplinli davranmasını isteyerek Eş Başkan Emine Ayna'nın gelişi sonrası ölen gösterici Zeki Erinç'in taziye evine yürüyüş gerçekleştireceklerini Kürtçe seslenerek söyledi.

Alınan bilgilere göre, Van'da emniyet güçlerinin böyle bir yürüyüşe izin vermeyeceği ve atılan yasadışı sloganlar için de partili yetkililerin sık sık uyarıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious