Van'da görülmemiş güvenlik önlemleri

Van'da görülmemiş güvenlik önlemleri.10347
  • Giriş : 10.09.2007 / 21:20:00

Cumhurbaşkanı Gül'ün yarın Van'a yapacağı ilk yurtiçi gezisi öncesi, İl Emniyet Müdürlüğü güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün sabah saatlerinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Müdür Yardımcı Nail Aydın ile Asayış Şube Müdürü Derviş Kara'nın bizzat denetleyerek koordine ettikleri önlemler çerçevesinde şehir merkezinin 4 ayrı giriş çıkış noktasında uygulama başlatıldı.

Şehir merkezine giriş yapan tüm araçları durduran polis ekipleri, araçları didik didik arayarak, kimlik kontrolü yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Van'da bulunacağı sürede yaklaşık bin polisin görev alacağını kaydeden Kesmez, Cumhurbaşkanı Gül'ün Van'a yapacağı ziyaret nedeniyle her kuruluşun kendi üzerine düşeni yapmaya çalıştığını ve emniyet teşkilatı olarak da kendilerinin güvenlik tedbirleri aldıklarını belirtti.

Güvenlik tedbirlerine bugün saat 10.00 itibarı ile resmen başladıklarını vurgulayan Kesmez, "Şehir giriş çıkış noktalarını gördüğünüz gibi konrtrol altına aldık. Bugün saat 10.00'dan itibaren şehre giren herkes aramadan geçiriliyor. Ayrıca geceleyin şehir merkezinde uygulamaya yapacağız. Önemli noktalarımızı kontrol ediyoruz. Şehrin tamamını elden geçiriyoruz. Bu uygulama tamamen sayın cumhurbaşkanımızın Van'dan ayrılana kadar devam edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Van'a yapacağı ziyaret programının güvenlik nedeniyle tam olarak açıklanmadığını vurgulayan Kesmez, "Cumhurbaşkanımız, nereyi ziyaret edecekse gideceği yerlerin güzergahlarının tümünü kontrol ediyoruz. Güvenlik ve teknik elemanlarımızın sayısı yeterlidir. İl dışından sadece helikopter talebimiz vardı. O da yarın öğle saatlerinde gelecek. Sayın cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde ağırlayıp uğurlayacağız" diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious