Van'da korkutan DTP-MHP gerginliği

Van'da korkutan DTP-MHP gerginliği.14289
  • Giriş : 07.02.2009 / 07:27:00
  • Güncelleme : 06.02.2009 / 23:32:53

Van Muradiye'de DTP Belediye Başkan adayının tanıtım mitinginde olaylar çıktı. Taş, sopa ve buz parçaları havada uçuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van'ın Muradiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen miting sırasında DTP Milletvekili Özdal Uçar'ın konuşma yaparken, MHP parti binası balkonundan bir kişi grup aleyhine alaylı sözler sarfettiği belirtildi. Bunun üzerine DTP mitingine katılan grup, parti binasına sopa, taş ve buz parçaları fırlatıldı.

MHP İlçe Başkanlığı binasının camları kırılınca gerginlik yükselerek kavga çıktı. Otobüsün üstünde konuşma yapan Milletvekili Özdal Üçer, güvenlik görevlilerinin olaya müdahale etmesini isteyerek partililerine saldırı yapmamalarını anons etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin iki tarafla da görüşmesinin ardından olayların büyümesi önlendi ve DTP heyeti Çaldıran ilçesine hareket ettiler. Çıkan olaylarda atılan taş ve sopalarla alnından yaralanan bir polis memuru ile MHP'li iki kişi hastanede ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildiler.

MHP İlçe Başkanı Vezir Çavuşoğlu, kendilerine yapılan saldırıyı kınayarak "Herkes aday olabilir, önemli olan bu ve buna benzer mitinglerin olaysız geçmesidir. Demokrasi ve özgürlükten söz eden DTP'liler gittikleri her yerde bu tür olayları çıkararak kendilerini yandaşları olan medya tarafından haklı olarak gösteriyorlar. Biz bunları şiddetle ve nefretle kınıyor ve asla tasvip etmiyoruz" dedi.

DTP İlçe Belediye Başkan Adayı İzzet Çelik ise "Biz buraya kavga etmeye değil hizmet etmek için aday olduğumuzu belirtmek üzere toplandık. Olaylarla bir yere varılamaz. Bizim kazanacağımızı bildikleri için bu olayları özellikle çıkarıyorlar. Böyle olaylara asla fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*