Van'da öü terörist sayısı 6'ya çıktı

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Van`ın Erciş ilçesine bağlı Kardoğan köyü kırsalında PKK terör örgütü ile çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirilen terörist sayısı 6'ya çıktığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah saat 03:00 sıralarında başlayan çatışmada 1 köy geçici korucusu, 1 uzman erbaş ise şehit oldu. Bölgede güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon havadan ve karadan devam ediyor.

Alınan bilgilere göre jandarma ekipleri ve korucuların arazi arama ve tarama sırasında Erçiş'e bağlı Kardoğan köyü kırsalında bir grup PKK'lı teröriste rastladı.

Terörist grubun etrafının sarılması üzerine 'teslim ol' çağrısına teröristlerin silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada ilk olarak bir Ulupamir Köyü nüfusuna kayıtlı Abdulselam Yar (27) isimli geçici köy korucusu şehit düştü.

Van İl Jandarma Komutanlığı'ndan kalkan helikopter operasyon bölgesine komando ekipleri ile karadan takviye ekipler gönderdi. Teröristlerle çıkan çatışmada şimdiye kadar 6 teröristin silahları ile birlikte ele geçirildiği bildirilirken, öğleden sonra ismi henüz açıklanmayan bir uzman erbaş olay yerinde ağır olarak yaralandı.

Yaralı uzman erbaşın helikopterle Van Askeri Hastanesi'ne kaldırılmaya çalışılırken havada hayatını kaybettiği vurgulandı. İsmi açıklanmayan şehit uzmanın cenazesi Van Askeri Hastanesi morguna götürüldü.

Şehit düşen köy korucusu Abdulselam Yar ise Ulupamir köyünde yaşayan Kırgız Türkleri'nden olduğu, 2 yıllık evli 6 aylık bir kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious