Van'da PKK'ya darbe

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Van'da terör örgütü PKK'ya karşı gerçekleştirilen operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık eden ve örgüte katılmaya hazırlanan 12 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir ihbarı değerlendiren Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, çalışma başlattı. İki ayrı operasyonda PKK'nın yurt dışında bulunan kamplarına katılmak üzere Van'a gelen Y.A. ile onun PKK terör örgütüne göndermeye hazırlandığı S.Y., M.A.N. ile S.Y. yakalandı. Ayrıca, sürdürülen operasyonlarda S.N., E.A. ve K.Ş. de gözaltına alındı. Bu operasyonlarda Y.A., S.Y. ve K.Ş. serbest kalırken, S.Y., M.A.N., S.N. ve E.A., tutuklanarak cezaevine kondu.

Farklı tarihlerde gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda ise Mardin'den gelen malzemeleri terör örgütünün kamplarına göndermeye çalışan S.P., örgütün yurtdışındaki kamplarına katılmak için Van'a gelen ve gözaltına alınan Ö.A. ve A.K., çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Van ile koordineli olarak İstanbul’da gerçekleştirilen başka bir operasyonda da terör örgütüne adam kazandırmak için çalışan İ.A. ve H.E. tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious