Van'da sel alarmı: 2 kişi kayıp

Van'da sel alarmı: 2 kişi kayıp.12605
  • Giriş : 09.08.2008 / 11:38:00

Van'ın Gürpınar, Başkale ve Saray ilçelerinde etkili olan yağışla birlikte sel meydana geldi. Sel sularına kapılan iki vatandaşın kaybolduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van Vali Vekili Ali İpek, Van'da etkili olan yağmurun Gürpınar, Başkale ve Saray ilçelerinde sele neden olduğunu bildirdi. İpek, sel nedeniyle Saray ilçesinde zarar gören 3 köyde sorunun giderildiğini ifade etti.

Gürpınar'ın Güzelsu mevkisi ile Başkale'nin Güzeldere mevkisinde sel nedeniyle yolun ulaşıma kapandığını belirten İpek, iş makineleriyle yürütülen çalışmalarda yolun gece yarısından sonra ulaşıma açıldığını kaydetti.

İpek, Güzeldere mevkisinde bir kamyonun sel sularına kapıldığını belirterek, kamyon sürücüsünün de kaybolduğu yönünde iddiaların bulunduğunu, bölgede çalışma ve incelemelerin devam ettiğini kaydetti.

Başkale'nin Terazim mezrası yaylasında da bir kişinin sel sularına kapılarak kaybolduğu yönünde kendilerine bilgilerin ulaştığını dile getiren İpek, iş makinelerinin Terazim mezrasına sevk edildiğini, şu an için çalışma gerektiren tek bölgenin bu mezra olduğunu söyledi.

İpek, bazı hayvanların da sel nedeniyle telef olduğunu ifade ederek, ekiplerin köylerde incelemeye başladığını, hasar tespit çalışmalarının bu incelemeden sonra kesinleşeceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*